Co kupić dla małego kota? Wyprawka

Zwierzęta    
ocena

Zanim przyniesiemy do domu kociaka dobrze jest się wcześniej przygotować. Podstawowe akcesoria to kuweta, żwirek, miski na wodę i pokarm, karma, zabawki, posłanie.

Co kupić dla małego kota? Wyprawka

sxc.hu

Jeśli jest taka możliwość warto dowiedzieć się czym kociak był wcześniej karmiony i nie zmieniać nagle jego diety. Jeśli nie wiemy czym kot wcześniej był karmiony kupmy dobrej jakości (nie w supermarkecie) karmę suchą i mokrą przeznaczoną dla kociąt. Ważne by kota przyzwyczajać do różnych rodzajów pokarmu. 

Koty przyzwyczajają się również do podłoża na którym się załatwiają dlatego najlepiej zakupić ten sam rodzaj żwirku z jakiego kot już korzystał, dzięki temu nie będzie miał wątpliwości gdzie w nowym miejscu należy załatwiać swoje potrzeby. Kuweta powinna być przystosowana do rozmiarów malucha tak by nie miał problemów z dostaniem się do jej środka. Miseczki powinny być stabilne, odpowiedniej wielkości na dawki karmy dla małego kociaka.

W sklepach zoologicznych znajdziemy duży wybór zabawek dla kotów, w wyborze kierujmy się tym czy na pewno będą bezpieczne dla kotka, nie powinien mieć możliwości połknięcia ich fragmentów, zranienia się nimi lub zaplątania się w nie. Koty lubią osłonięte zaciszne posłania, idealnym rozwiązaniem będzie więc zakup domku dla kota.

Dodatkowo przygotujmy się na to, że kociaka prawdopodobnie będzie rozsadzać młodzieńcza energia, lepiej więc przygotować dla niego jak najwięcej rozrywek, zabawek i od razu przyzwyczajać do korzystania z drapaka, by ocalić meble. Drapaki różnego rodzaju można znaleźć w sklepach zoologicznych. Kot na pewno będzie zachwycony rozbudowanym wielopoziomowym drapakiem z domkiem i dołączonymi zabawkami. Możemy zastąpić taki kosztowny sprzęt domkami z kartonu z powycinanymi dziurami przez które kot może przechodzić.

Przygotowując dom na przyjęcie nowego domownika usuńmy wszystkie drobne i kruche przedmioty, które kot może zrzucić z szaf, zabezpieczmy przewody elektryczne. Warto od razu zabezpieczyć okna i balkon specjalną siatką, by kot nie wypadł na zewnątrz. Rośliny doniczkowe mogą nie przetrwać spotkania z kociakiem lepiej jest więc przenieść je do pomieszczenia, do którego kot nie będzie miał dostępu. Niektóre rośliny bywają też trujące dla kotów, pozostawienie ich w kocim zasięgu może być dla naszego pupila niebezpieczne. Można kotu kupić specjalną doniczkę z trawą, którą będzie mógł bezpiecznie skubać. 

Ustawiamy miski i kuwetę w zacisznych i spokojnych miejscach jednak z dala od siebie, koty nie załatwiają się tam gdzie jedzą. Jeśli w domu jest pies, nie powinien mieć on dostępu do psich misek i kuwety.

Tak przygotowani możemy się śmiało wybrać po nowego domownika.

Dodalibyście coś do naszej listy? Jeśli o czymś zapomnieliśmy, koniecznie dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =