Co zrobić, gdy pies nie chce iść na spacer?

Zwierzęta    
ocena

Dla większości psów moment wyjścia na spacer jest główną atrakcją dnia, jeśli nasz pies zachowuje się inaczej, przeanalizujmy dokładnie, z czego może to wynikać.

Co zrobić, gdy pies nie chce iść na spacer?

sxc.hu

Najczęstsze powody to niemiłe doświadczenia na spacerze, być może pies przestraszył się czegoś (człowieka, innego psa, usłyszanego wystrzału). Psa, który boi się wyjść z domu, nie należy do tego zmuszać siłą lub karać, bo to tylko pogłębi problem dokładając mu niemiłych emocji związanych z wychodzeniem z domu. Czasem pies, którego właściciel próbuje brutalnie stosować popularną wśród niektórych zasadę, że to człowiek wychodzi pierwszy przez drzwi, zaczyna się bać na sam widok tychże drzwi, a następnie wszystkich wąskich przejść.

Drugi częsty powód to konieczność zejścia po schodach, psy cierpiące na bóle stawów lub kręgosłupa mogą właśnie z tego powodu nie chcieć wychodzić na spacery. Należy to sprawdzić zabierając psa na dokładne badania do weterynarza.

Są psy, które chcą wychodzić na spacery tylko z jednym z domowników, w takiej sytuacji wybrana przez psa osoba powinna wychodzić z psem na spacery w towarzystwie innych członków rodziny i tak przyzwyczajać go do wspólnego z nimi spacerowania.

Młode psiaki oswajamy z nowym środowiskiem zabierając na spacery ulubione smakołyki i zabawki, na początku wybierajmy spokojne miejsca, w których nic nie przestraszy pieska.

UWAGA!

Jeśli sami nie rozwiążemy problemu niechęci psów do spacerów, a weterynarz wykluczył jej podłoże fizjologiczne poprośmy o pomoc behawiorystę zwierzęcego.

Wasz pies nie przepada za spacerami? Jak myślicie - z czego to wynika? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =