Co zrobić, kiedy pies nie chce pić wody?

Zwierzęta    
ocena

Psy mają zróżnicowane zapotrzebowanie na płyny, jedne piją rzadziej w większych ilościach, inne częściej pobierając mniejsze ilości wody. Jeśli zauważyliśmy, że nasz pies zmienił swoje zwyczaje i nagle przestał pić, może wynikać to z niechęci do picia innego rodzaju wody niż zwykle.

Co zrobić, kiedy pies nie chce pić wody?

photoxpress.com

Jeśli pies stracił chęć picia poza swoim miejscem zamieszkania, np. na wakacjach, jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Woda w różnych ujęciach różni się smakiem, poziomem chloru lub innych pierwiastków. Spróbujmy podać mu wodę z innego źródła, może to np. być niegazowana woda mineralna.

Problemem może być też naczynie, w którym podajemy wodę, spróbujmy nalać wodę do innego pojemnika. Zastanówmy się, co zmieniło się w sposobie podawania wody psu, może nas to naprowadzić na rozwiązanie problemu. Pomyślmy też, czy pies nie miał innego dostępu do wody i nie pił, gdy go nie obserwowaliśmy, niektóre psy lubią na przykład pić z toalety. Jeśli to nie pomoże, powinniśmy zabrać psa na badania do lecznicy weterynaryjnej, by sprawdzić czy nic mu nie dolega.

UWAGA!

Niemożność picia wody przez psa jest jednym z objawów wścieklizny, jest to jednak bardzo mało prawdopodobne wytłumaczenie, ponieważ większość psów jest regularnie szczepiona przeciwko tej chorobie, a jej przypadki wśród psów domowych są bardzo rzadkie.

Wasz pies nie chce pić? Jak myślicie - co może być tego przyczyną? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =