Co zrobić, kiedy pies wymiotuje?

Zwierzęta    
ocena

Jeśli zaobserwowaliśmy, że pies je trawę i następują po tym wymioty - nie musimy się przejmować (jeśli takie zachowanie nie powtarza się zbyt często).

Co zrobić, kiedy pies wymiotuje?

photoxpress.com

Powtarzające się wymioty, zwłaszcza jeśli towarzyszą im inne objawy jak np. apatia, brak apetytu, biegunka, bolesność brzucha mogą wskazywać na poważną chorobę lub zatrucie, nie wolno ich lekceważyć. Jak najszybciej właściciel powinien zabrać psa do weterynarza, który po zbadaniu zwierzęcia będzie mógł określić przyczynę wymiotów i zalecić odpowiednie leczenie.

Przygotujmy się do odpowiedzi na pytania lekarza o konsystencję, kolor wymiotów (czy występowała w nich żółć lub krew), sytuację, w jakiej wystąpiły wymioty, ile czasu minęło od karmienia do wymiotów, czy stwierdziliśmy w nich obecność robaków, jak często dochodziło do wymiotów i w jakich porach dnia, co pies jadł przez ostatni kilka dni. By móc odpowiedzieć na te pytania, porozmawiajmy z wszystkimi domownikami i obejrzyjmy dokładnie, czym pies wymiotuje.

Powtarzające się przez dłuższy czas wymioty mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu, co zwłaszcza dla młodych zwierząt może skończyć się nawet śmiercią.

Jeśli pies wymiotuje w czasie jazdy samochodem lub innym pojazdem, możemy mieć do czynienia z chorobą lokomocyjną. Radą może być nie karmienie psa przed podróżą, weterynarz może przepisać również środki farmakologiczne pomagające w radzeniu sobie z tym problemem. Często psy z czasem przyzwyczajają się do podróży pojazdami i przestają wymiotować w czasie jazdy.

UWAGA!

Suka mająca młode może zwracać pokarm by je nakarmić - jest to naturalne zachowanie wywoływane lizaniem pyska suki przez szczenięta.

Wasz pies wymiotował? Z czym to wiążecie? Konsultowaliście się z weterynarzem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =