Dla kogo dogoterapia?

Zwierzęta    
ocena

Dogoterapia może być elementem terapii wielu zaburzeń – psychicznych, intelektualnych, fizycznych, społecznych. Najczęściej stosuje się dogoterapie w takich schorzeniach jak: autyzm, porażenie mózgowe, ADHD, niedowład kończyn, charakteropatie, nerwice, zespół Downa, choroby Parkinsona i Alzheimera.

Dla kogo dogoterapia?

sxc.hu

Zajęcia z psami sprawdzają się również w przypadku dzieci mających problemy z nauką, kontaktami z rówieśnikami, nie lubią chodzić do szkoły.

Kontakt z psem uczy dzieci okazywania emocji i wywołuje pozytywne emocje, poprawia ich kontakty z rówieśnikami, może motywować do nauki, rozwijać kompetencje społeczno-poznawcze dziecka. Dogoterapia pobudza zmysły wzroku, słuchu i dotyku, spontaniczną aktywność, zwiększa samodzielność, rozwija koncentrację uwagi i kontrolę emocji, stymuluje rozwój mięśni i równowagi poprzez ćwiczenia ruchowe przy udziale psa.

Należy jednak pamiętać o możliwych przeciwwskazaniach do dogoterapii, są to m.in. silna alergia na psy, otwarte rany na ciele pacjenta. O wprowadzeniu tej formy terapii zawsze powinien decydować lekarz prowadzący lub psycholog.

UWAGA!

Jeśli pacjent boi się psów, przed właściwą terapią z udziałem psa prowadzi się zajęcia, których celem jest przełamanie lęku przed psami.

Myślicie, że psy mogą pomóc w leczeniu? W jaki sposób? Może znacie taki przypadek? Podzielcie się opiniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =