Drgawki u psa - przyczyny

Zwierzęta    
ocena

Zawsze gdy zaobserwujemy u naszego psa drgawki, należy czym prędzej zabrać go do lekarza weterynarii. Przyczyny mogą być różne. Najczęściej drgawki kojarzone są z padaczką i jeśli lekarz potwierdzi diagnozę tej choroby, zwierzę powinno być otoczone specjalną opieką i dostawać regularnie leki przepisane przez weterynarza.

Drgawki u psa - przyczyny

sxc.hu

Inne przyczyny drgawek to: wysoka gorączka, ból, zmiany w mózgu (krwiaki, guzy, zapalenie mózgu, opon mózgowych), udary cieplne, wychłodzenie, zatrucia (również przy dużym zarobaczeniu).

Zwykle atak drgawek sugeruje, że stan zwierzęcia jest poważny i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. W drodze do weterynarza zastanówmy się, co poprzedziło atak, co pies mógł zjeść w ostatnich dniach, w jakich warunkach przebywał, jak się zachowywał tuż przed atakiem, czy nie zauważyliśmy ostatnio jakichś zmian w jego zachowaniu.

Czasami drgawki mogą być wywołane silnym stresem.

Właściciele psów mogą opisywać jako drgawki drżenie ciała psa wywołane zimnem lub lekkim stresem (bardzo często spotykane u yorków) lub niespokojny sen. To, że zwierzę porusza łapami w czasie snu, nie powinno nas niepokoić, ponieważ jest to oznaka, że psu coś się śni. By upewnić się, że nie mamy do czynienia z atakiem drgawek wystarczy obudzić psa i to sprawdzić.

Wasz pies miał drgawki? Co zrobiliście? Jaka była ich przyczyna? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Mój 11 msc pies dostał drgawek - albo stres albo coś zdjadł. Skończyło się nawizycie u weterynarza i 5 zastrzykami.

~ klimek / 2016-11-05 00:02:17
oceń komentarz: (0) (0)

Mój pies dostał drgawek rok po przeprowadzce (miała wtedy 2,5 roku). Dostała 2 pod rząd w ciągu 1h, wiec pojevhalismy z nią do weta i okazało się, ze ma padaczkę. Ostatniego czasu ma coraz częściej ataki i ma przepisaną większą dawkę leku.

~ Arletta / 2016-11-30 08:34:09
oceń komentarz: (2) (0)

U mojego psa drgawki były jedynym objawem tężca. Zaczęły się w piątek, a w poniedziałek musieliśmy ją uśpić-żadne zastrzyki nie pomogły. Natychmiastowa opieka weterynarza jest bardzo ważna w tym wypadku.

~ Opiekunka / 2017-04-20 23:12:24
oceń komentarz: (1) (1)

mój pies miał drgawki a jak zrobił ten tego z samicą to mu ustąpiło

~ Lord / 2018-12-09 19:57:54
oceń komentarz: (2) (0)