Hemoroidy u psa - objawy

Zwierzęta    
ocena

Jest to poszerzenie splotu naczyniowego w odbycie. U psów hemoroidy, czyli żylaki odbytu występują bardzo rzadko.

Hemoroidy u psa - objawy

sxc.hu

Objawy tego schorzenia to świąd w okolicach odbytu (pocieranie zadem o ziemię, wylizywanie się), krew w kale, ból w czasie wypróżniania się. Jeśli zauważymy, któreś z tych objawów natychmiast udajemy się do lekarza weterynarii.

Podobnie objawiają się inne schorzenia okolic odbytu, znacznie częściej występujące wśród psów niż hemoroidy. Może to być np. zapalenie zatok okołoodbytowych, ropnie gruczołów okołoodbytowych, guzy okolic odbytu o podłożu hormonalnym, nowotwór odbytu.

Hemoroidy nie zagrażają życiu psa są jednak bardzo uciążliwym i przykrym dla zwierzęcia schorzeniem, dlatego nie zwlekajmy z wizytą u weterynarza.

Leczenie hemoroidów jest nieskomplikowane i niedrogie, można stosować maści na hemoroidy przeznaczone dla ludzi. Jednak nigdy nie rozpoczynamy leczenia na własną rękę, nawet jeśli objawy wskazują na hemoroidy jest bardzo duża szansa, że pies cierpi z całkiem innego powodu, wymagającego odmiennego leczenia.

Konieczna jest diagnoza postawiona przez lekarza weterynarii na podstawie przeprowadzonych badań zwierzęcia.

Zaobserwowaliście jakieś niepokojące objawy u swojego pupila? Jakie? Konsultowaliście się z weterynarzem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =