Jak chronić psa, kota przed kleszczami?

Zwierzęta    
ocena

W sklepach zoologicznych dostępnych jest wiele preparatów przeciwkleszczowych przeznaczonych dla psów i kotów (część produktów można stosować i u psów i u kotów, część tylko u jednych lub drugich). Warto porozmawiać z weterynarzem na temat wyboru najlepszego środka. Do wyboru mamy krople do stosowania na skórę, szampony, obroże.

Jak chronić psa, kota przed kleszczami?

photoxpress.com

Niektórzy łączą ze sobą różne metody, należy jednak wcześniej dowiedzieć się czy dane preparaty mogą być stosowane jednocześnie. Zawsze przeczytajmy dokładnie ulotkę danego produktu, zapoznajmy się z ewentualnymi przeciwwskazaniami oraz możliwymi działaniami ubocznymi.

U różnych psów mogą różne środki przeciwkleszczowe mogą działać z różnym powodzeniem. Jeśli u naszego psa nie zauważamy efektów działania danego preparatu wypróbujmy inny, w którym zastosowano inną substancję czynną lub inny sposób działania.

Zawsze sprawdzajmy, jak długo według producenta działa konkretny środek (w przypadku obroży jest to zwykle kilka miesięcy, krople na skórę działają przeciwkleszczowo zwykle tylko 3-4 tygodnie), ten czas może być różny dla różnych zwierząt, dlatego pomimo że przewidywany czas ochrony jeszcze nie minął, regularnie sprawdzajmy, czy na skórze naszego pupila nie pojawiają się kleszcze.

UWAGA!

Profilaktykę przeciwkleszczową należy rozpocząć już późną zimą (nawet od lutego) i stosować do późnej jesieni (listopad).

A Wy w jaki sposób chronicie swoje psy i/lub koty? Jaka metoda jest Waszym zdaniem najskuteczniejsza? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =