Jak hotel dla zwierząt?

Zwierzęta    
ocena

Hoteli dla zwierząt przybywa każdego roku. Wybierając hotel dla naszego psa powinniśmy zwrócić uwagę na kilka spraw. Obejrzyjmy dokładnie teren całego hotelu, zobaczmy jak zachowują się zwierzęta, jak wygląda higiena tego miejsca i stan techniczny obiektu. Dopytajmy o codzienne zwyczaje, pory karmienia, wypuszczania psów na wybieg lub wyprowadzania na spacer, czy psy przebywają z innymi zwierzętami czy nie.

Jak hotel dla zwierząt?

sxc.hu

Jeśli przed przyjęciem psa do hotelu nie jesteśmy proszeni o przygotowanie książeczki zdrowia ze szczepieniami, odrobaczenie i odpchlenie psa, nie jest to dobry znak, ponieważ nasz pies może zarazić się od innych zwierząt chorobą lub pasożytami.

Poszukajmy opinii o lokalnych hotelach w internecie, zachowanie psa po pobycie w danym miejscu jest najlepszą wizytówką hotelu. Lepiej wybrać niewielki hotelik prowadzony przez miłośnika zwierząt niż wielki hotel, w którym jednorazowo (zwłaszcza w sezonie letnim) może przebywać kilkadziesiąt lub więcej zwierząt. W tak zatłoczonym miejscu istnieje większe ryzyko przenoszenia się chorób i pasożytów, zwierzęta bardziej się stresują i pracownicy mniej czasu mogą poświęcić poszczególnym psom.

W okresie zimowym nie zostawiajmy psów mieszkających na co dzień w domu, w hotelach kojcowych, poszukajmy takiego hotelu, który posiada ogrzewane pomieszczenia. Niektóre hotele zapewniają w cenie pobytu również karmę dla zwierząt, nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zmiana karmy (często na gorszą) dodatkowo w połączeniu ze stresem związanym z rozłąką z właścicielem może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia psa.

Przed planowanym terminem zostawienia psa dobrze jest odwiedzić razem z nim hotel, pobawić się tam z psem i pozwolić mu zaznajomić się z nowym miejscem.
Psy nieprzyzwyczajone do rozstań z opiekunem, cierpiące na lęk separacyjny mogą bardzo źle znosić pobyt w hotelu. W takich przypadkach istnieje inne, lepsze rozwiązanie. Coraz więcej osób podejmuje się obecnie pracy jako petsitter czyli opiekun zwierząt. Petsitterzy często przyjmują psa do siebie do domu na czas wyjazdu właściciela. Zaletą tego są domowe warunki, stały kontakt z człowiekiem, zwykle w domu petsittera nie ma wielu zwierząt może on więc poświęcić naszemu pupilowi więcej czasu niż pracownicy hotelu a koszt pobytu zwierzęcia u petsittera jest porównywalny do cen hotelowych. Duży wybór ofert opiekunów znajdziemy np. na stronie www.petsitter.pl.

Gdy musimy zostawić kota na czas wyjazdu, lepiej znaleźć kogoś, kto będzie przychodził do naszego domu np. raz na dwa dni, by nakarmić kotka i sprzątnąć kuwetę. Koty źle znoszą zmiany otoczenia i pobyt w hotelu mogą przypłacić chorobą.

Korzystaliście już z usług hotelu dla zwierząt? Jeśli tak, podzielcie się opiniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =