Jak oduczyć psa jedzenia trawy?

Zwierzęta    
ocena

Istnieje kilka teorii dotyczących jedzenia trawy przez psy. Trawa podrażnia przewód pokarmowy, wywołując często wymioty. Zwierzę może więc w ten sposób prowokować oczyszczanie żołądka z zalegającego pokarmu, podobnie jak koty zwracają połkniętą sierść.

Jak oduczyć psa jedzenia trawy?

morguefile.com

Według niektórych psy jedząc trawę, uzupełniają braki w swej diecie. Jeśli zauważyliśmy, że np. po zmianie rodzaju podawanego pokarmu pies zaczął częściej niż wcześniej i w większych ilościach zjadać trawę, być może warto wrócić do poprzedniego składu diety, zmienić ją na inną lub po konsulatcji z weterynarzem wzbogacić ją podawaniem suplementów witaminowych.

Czasem psy skubią trawę po prostu z nudy, bardziej zajmując się jej przeżuwaniem niż połykaniem. Warto wtedy dostarczyć psu więcej rozrywek.

pies trawamorguefile.com

Zjadanie trawy częściej występuje u młodych psów i szczeniąt, z czasem występuje coraz rzadziej.

Niezależnie od przyczyn jedzenie trawy przez psy nie jest dla nich niebezpieczne i jest zachowaniem naturalnym, nie powinniśmy tego zabraniać pod warunkiem, że trawa nie była pryskana środkami chemicznymi ani nie znajduje się blisko ruchliwych ulic.

UWAGA!

Zwierzęta wolno żyjące przez spożywanie roślin pozbywają się też pasożytów przewodu pokarmowego, możliwe, że zachowanie to przetrwało u psów. Zjadane rośliny owijają się wokół pasożytów (głównie nicieni) i wraz z nimi są wydalane z organizmu. Gdy zauważymy w wymiotach lub kale zwierzęcia pasożyty, natychmiast udajemy się do weterynarza w celu odrobaczenia psa.

Macie ten problem ze swoim psem? Jak reagujecie w takich sytuacjach? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =