Jak opiekować się psem ze złamaną łapą?

Zwierzęta    
ocena

Jeśli nasz pies złamie łapę lub podejrzewamy, że mogło dojść do złamania bądź zwichnięcia, natychmiast zabieramy zwierzę do lekarza weterynarii. Każda minuta zwłoki wiąże się dla psa z dużym cierpieniem.

Jak opiekować się psem ze złamaną łapą?

sxc.hu

Lekarz powinien podać leki przeciwbólowe, wykonać zdjęcie rentgenowskie, nastawić złamanie i zdecydować o sposobie leczenia (konieczności założenia śrub, sposobie unieruchomienia łapy, założeniu gipsu). Lekarz na pewno poinformuje nas, w jaki sposób należy opiekować się psem, jakie leki podawać, kiedy przyjść na zmianę opatrunku, na jak długo ograniczyć ruch psa i jakie objawy u psa powinny nas zaniepokoić.

Czas noszenia gipsu i zrastania się złamanej kości jest różny i zależny od miejsca złamania, wieku, wielkości i kondycji psa. Psom po złamaniach można podawać preparaty wspomagające zrastanie się kości (zawsze po konsultacji z weterynarzem).

Stosujmy się dokładnie do zaleceń lekarza, obserwujmy stan psa, kontrolujmy temperaturę jego ciała, sprawdzajmy czy łapa w gipsie nie puchnie. O wszystkich niepokojących zmianach informujmy weterynarza.

UWAGA!

Po zdjęciu gipsu pies często wymaga rehabilitacji (o zalecane sposoby również zapytajmy weterynarza). W nieużywanej przez dłuższy czas łapie może dojść do zaniku mięśni, zwykle poleca się ćwiczenia wzmacniające mięśnie, lecz nie obciążające kości np. pływanie oraz masaże.

Wasz pies miał złamaną łapę? Jak wyglądało leczenie? W jaki sposób się nim zajmowaliście/ zajmujecie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =