Jaka sucha karma dla psa jest najlepsza?

Zwierzęta    
ocena

Wybierając suchą karmę, dokładnie zapoznajmy się z jej składem, na każdym opakowaniu powinniśmy znaleźć listę składników, wymienione są one w kolejności zgodnej z procentową zawartością danych składników w karmie - od tego, którego jest najwięcej do tego, którego jest najmniej.

Jaka sucha karma dla psa jest najlepsza?

sxc.hu

Karmy dostępne w supermarketach zwykle są karmami niskiej jakości, ich cena również przestaje być atrakcyjna, gdy porównamy wielkość zalecanych dziennych porcji takich karm i karm droższych. Podstawą psiej diety nie powinny być zboża takie jak pszenica czy kukurydza, jeśli to one występują na pierwszym miejscu listy składników lepiej poszukajmy innej karmy.

Wszystkie składniki powinny być dokładnie określone, producent powinien podać rodzaj mięsa, jeśli na liście składników widzimy „produkty pochodzenia zwierzęcego” lub „produkty pochodzenia roślinnego” taką karmę powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Najlepszym sprawdzianem dla karmy jest wygląd, zachowanie i kondycja psa. Pamiętajmy, że efekty stosowania danej karmy widać zwykle dopiero po kilku tygodniach. Pies nie powinien być ospały, nerwowy (choć to często wynika w dużej mierze z czynników środowiskowych), jego sierść powinna być lśniąca, nie wypadać poza okresami linienia. Jeśli po zmianie karmy pies zaczyna się drapać, łysieć, może to oznaczać wystąpienie alergii pokarmowej.

Na opakowaniu znajdziemy dawkowanie danej karmy zalecane przez producenta, powinniśmy tego przestrzegać. Suche karmy dostępne są w różnych rodzajach przeznaczonych dla psów o różnym poziomie aktywności, różnej wielkości i wieku.

UWAGA!

W przypadku psów młodych, suk karmiących, psów otyłych i starszych szczególnie istotne jest dobranie specjalnego rodzaju karmy zaspokajającego ich specyficzne potrzeby.

Jaką suchą karmę podajecie swoim psom? Chętnie ją jedzą? Mają jakąś ulubioną? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

ja swojemu psu podaję acane, wcześniej był na royalu i mial spore problemy trawienne, Co do acany polecał mi ją pan ze sklepu apetete i faktycznie wszystkie dolegliwości zniknęły

~ Kamila / 2016-07-22 14:38:17
oceń komentarz: (0) (0)

sklepowe karmy ładnie wyglądają i często kuszą ceną, a w praktyce wychodzi... no właśnie. Albo mają pełno konserwantów, albo składniki nie takie, albo pies źle się po nich czuł. Jak poszłam z moim pupilem do weterynarza, to powiedział, że może zła karma i dlatego pies taki ospały. Zaczęłam kupować różne, raz lepiej, raz gorzej było z Zeuskiem. Myślałam, że może naprawdę coś mu jest, że to nie karma. Ale jednak karma. Znalazłam w sieci karmy Doctor Dog, z naturalnych składników, bez jakiś konserwantów i nie wiadomo czego jeszcze. Pies jakby ozdrowiał. karma ważna sprawa, nie bagatelizujcie sprawy jak wasz pupil dziwnie się zachowuje, nie od razu musi być chory, może to być kwestia karmy.

~ Aneczkaka / 2016-08-01 19:37:55
oceń komentarz: (2) (1)