Jakie akcesoria dla psa? Biżuteria dla psów

Zwierzęta    
ocena

Wybierając akcesoria dla psa, zawsze należy kierować się jego komfortem i potrzebami. Oczywiście możemy pogodzić to z naszymi gustami estetycznymi. Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroki wybór akcesoriów dla psów w przeróżnych wzorach. Produkuje się nawet akcesoria dla psów ze złota, srebra i kamieni szlachetnych. Zawsze jednak wygoda psa powinna stać na pierwszym miejscu.

Jakie akcesoria dla psa? Biżuteria dla psów

photoxpress.com

Ozdobne obroże, szelki i smycze nie powinny przeszkadzać psu, wydawać drażniących dla zwierzęca dźwięków ani krępować jego ruchów. Wszelkie przywieszki przy obrożach nie powinny być zbyt ciężkie i brzęczące.

Dla psa nie ma najmniejszego znaczenia to, czy jego obroża jest wysadzana diamentami czy nie. Może za to odczuwać dyskomfort w przypadku ograniczania jego swobody przez właściciela, który obawia się, że pies buszując w krzakach może zgubić cenne ozdoby. Pamiętajmy też, że psy noszące drogie akcesoria mogą zainteresować złodziei, czy jest więc sens narażać naszego pupila na niebezpieczeństwo?

Spinki dla psów mogą się przydać w przypadku piesków długowłosych (których ze względu np. na uczestnictwo w wystawach nie można ostrzyc). Spinanie włosów zakrywających oczy polepsza możliwości widzenia i pomaga w utrzymaniu higieny oczu.

Nie powinno się używać akcesoriów dla psa, jeśli ich jedynym celem jest zaspokojenie naszych potrzeb estetycznych. Każdy dodatkowy element zakładany psu jest dla niego czymś nienaturalnym i może wywoływać niepotrzebny stres. Nawet małe śliczne yorki czy westy są... psamii, a nie małymi maskotkami. Do ich potrzeb życiowych zalicza się ruch i aktywność, nie wypoczywanie przez cały dzień na ozdobnej poduszce lub, co gorsza, bycie noszonym na rękach lub w specjalnej torebce dla psów (to nie jest dobre rozwiązanie dla psa żadnej rasy).

UWAGA!

Jak w każdej dziedzinie, tak i tu należy przede wszystkim zachować umiar. Obwieszanie psa nadmiarem biżuterii i traktowanie jak martwego manekina na pewno nie będzie dla psa dobre i może zaowocować wystąpieniem problemów z jego zachowaniem. Najważniejsze jest zaspokojenie potrzeb psa.

Co myślicie o biżuterii dla psów? Warto zakładać ją zwierzakom? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =