Jakie mleko dla szczeniąt?

Zwierzęta    
ocena

Jeśli z jakichś powodów szczenięta nie mogą być karmione przez matkę, możemy podjąć się ich samodzielnego odchowania. Najlepszym jednak rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby znalezienie matki zastępczej. Karmiące suki często akceptują dodatkowe podrzucane im szczenięta.

Jakie mleko dla szczeniąt?

sxc.hu

Zalet tej opcji jest wiele: obecność przeciwciał w mleku suki wpływających na odporność młodych psiaków (gotowe preparaty dla szczeniąt ich nie zawierają), normalny rozwój społeczny psiaków (brak kontaktów z suką i normalnych doświadczeń zdobywanych w gnieździe zwykle źle wpływa na przyszłe zdolności społeczne psów, bywają one lękliwe, źle radzą sobie ze stresem i frustracją, bywają agresywne w stosunku do innych psów)

Jeśli nie mamy takiej możliwości, musimy zadowolić się gotowym mlekiem dla szczeniąt dostępnym w sklepach zoologicznych i uzgodnić z weterynarzem, kiedy można szczenię zaszczepić (w takich przypadkach szczepienia wykonuje się wcześniej).

Do dokarmiania szczeniąt nie używamy mleka krowiego, jego skład znacznie różni się od mleka suki. Najbliższe składem jest mu mleko kozy lub owcy. Lepiej jednak zakupić gotowe mleko przygotowane specjalnie dla szczeniąt. Jest ono dostępne w postaci płynnej i w proszku, zaletą mleka w proszku jest łatwość jego przechowywania i dłuższa zdatność do spożycia. Podając mleko, stosujemy się do zaleceń producenta. Mleko zawsze należy podgrzać do temperatury 37,0 stopnia C.

UWAGA!

Stan zdrowia szczenięcia powinien regularnie kontrolować lekarz weterynarii, może on nam zalecić najwłaściwszą dietę dla danego szczenięcia i ewentualne jej suplementy.

Mama z jakiegoś powodu nie mogła karmić szczeniąt? Na jakie mleko zastępcze się zdecydowaliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
2.20
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =