Jakie terrarium dla węża?

Zwierzęta    
ocena

Wybierając i urządzając terrarium dla węża, należy najpierw zapoznać się z potrzebami konkretnego gatunku, dowiedzieć się, w jakim środowisku występuje naturalnie, jaki jest jego tryb życia i zwyczaje. Terrarium powinno w jak największym stopniu przypominać naturalne środowisko przedstawicieli danego gatunku.

Jakie terrarium dla węża?

photoxpress.com

Im większe terrarium, tym lepiej. Nie powinno być niższe niż 1 długości węża (w przypadku gatunków naziemnych, dla gatunków nadrzewnych minimalna wysokość to ta równa długości węża), szerokość to co najmniej 3 długości węża i długość – co najmniej 1/3 długości węża.

Jako ściółkę można stosować włókno lub torf kokosowy. Do terrarium wstawiamy kamienie i korzenie (bez ostrych krawędzi, by wąż nie mógł się o nie zranić), basen z wodą, rośliny.

Terrarium powinno być ogrzewane za pomocą żarówki, mat lub przewodów grzewczych. Przyda się też termometr i higiometr (urządzenie mierzące wilgotność powietrza), które pomogą nam w utrzymaniu właściwych warunków środowiska. Terrarium powinno mieć też właściwą wentylację, jej brak przy dużej wilgotności sprzyja rozwojowi pleśni.

Bardzo istotnym elementem jest odpowiednio zabezpieczone zamykanie terrarium uniemożliwiające zwierzęciu samowolne wydostanie się z niego, również otwory wentylacyjne zabezpieczamy siatką.

UWAGA!

Terrarium można zamówić lub kupić gotowe (przystosowane dla konkretnych gatunków) w sklepie terrarystycznym.

Jakie terrarium wybraliście dla swojego węża? Jak je wyposażyliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =