Jakie zabawki dla fretki?

Zwierzęta    
ocena

Fretki są bardzo energicznymi zwierzątkami, które wymagają zabaw i poświęcania im regularnie czasu przez właściciela. Najlepiej wybierzemy zabawki dla naszego pupila obserwując wcześniej jego zachowanie i upodobania zabawowe. Generalnie większość fretek lubi się bawić zabawkami przeznaczonymi dla kotów, zwłaszcza grzechoczącymi lub dzwoniącymi piłeczkami.

Jakie zabawki dla fretki?

sxc.hu

Fretki uwielbiają wspinanie się, zwiedzanie ciasnych zakamarków, tuneli, w ten sposób możemy więc próbować urozmaicić ich środowisko. Możemy przygotować dla nich specjalne place zabaw wykorzystując do tego np. kartony z powycinanymi dziurami. W Klatce możemy umieścić tunel, hamak, huśtawki. Urozmaiceniem mogą być też konary drzew, po których fretki mogą się wspinać i o nie ocierać. Wiele fretek uwielbia zabawy w pościeli, zagrzebywanie i chowanie się w kołdrze. Do zabawy często samodzielnie wybierają sobie też różne szmatki znalezione w domu lub pluszowe zabawki (z tych usuńmy twarde elementy jak np. oczy, które fretka może oderwać i połknąć).

Fretki to bardzo inteligentne stworzenia możemy nauczyć je np. aportowania zabawek lub wyszukiwania schowanych smakołyków. Można spróbować szkolenia klikerowego i za jego pomocą nauczyć fretkę złożonych zachowań. Wystarczy do tego dużo smakołyków i cierpliwości opiekuna. W sklepach dostępne są też specjalne zabawki rozwijające zdolności poznawcze fretek. Zwierzę musi dojść do sposobu zdobycia pokarmu ukrytego w schowkach zabawki, można znaleźć warianty zabawek o różnych stopniach trudności.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych podopiecznych, nie dawajmy im do zabawy przedmiotów posiadających niewielkie elementy, które zwierzę może połknąć. Zabawki z gumy są często rozgryzane i zjadane co może skończyć się nawet śmiercią zwierzęcia.

UWAGA!

W wymyślaniu zabaw z fretką lub zabawek dla niej jedynym ograniczeniem jest właśnie konieczność pamiętania o bezpieczeństwie. Znane są przypadki zjadania przez fretki bardzo dziwnych i niebezpiecznych przedmiotów znalezionych w mieszkaniu, dlatego usuńmy z zasięgu fretki, wszystko co może stanowić dla niej zagrożenie (np. kable elektryczne).

Czym lubią bawić się Wasze fretki? Dajcie znać! :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =