Jakie zabawki dla świnki morskiej?

Zwierzęta    
ocena

W sklepach zoologicznych niestety nie ma dużego wyboru zabawek dla świnek morskich. By wybrać odpowiednie z nich musimy najpierw poobserwować naszego pupila i sprawdzić jakie zabawy najbardziej lubi.

Jakie zabawki dla świnki morskiej?

sxc.hu

Do wyboru mamy przeróżne akcesoria urozmaicające karmienie świnek. Zwierzęta na wolności muszą się zwykle trochę napracować, by zdobyć pokarm. Podawanie im karmy w miskach sprawia, że nie mają okazji prezentowania naturalnych zachowań, a ich życie staje się po prostu nudne. Można to zmienić za pomocą np. karmników do napełniania sianem, które świnka z niego musi wyciągać, kulami z których wypada karma, gdy świnka toczy kulę po podłożu. Są też dostępne zabawki wymagające od gryzoni bardziej skomplikowanych działań prowadzących do zdobycia pokarmu, zabawki te posiadają schowki, w które wkładamy smakołyki, a świnka musi dojść do sposobu w jaki można je wydobyć (na przykład przez przesuwanie czy naciskanie elementów zabawki).

Niektóre świnki lubią bawić się przedmiotami podrzucając je lub popychając, mogą to być lekkie piłeczki, kulki papieru, kawałki materiału. Najlepszą rozrywką dla gryzoni jest możliwość eksploracji terenu, dlatego należy je wypuszczać regularnie z klatki, oczywiście po wcześniejszym zabezpieczeniu mieszkania. Na pewno ucieszymy naszego pupilka bawiąc się z nim w chowanie smakołyków, zaczynamy od rozkładania ich w widocznych miejscach, później można coraz bardziej utrudniać śwince to zadanie. Można też przy ładnej pogodzie zabierać świnki na zewnątrz, dla bezpieczeństwa świnki dobrze jest wypuszczać ją na ogrodzony wybieg, by zwierzątko nie uciekło w sytuacji gdy coś je przestraszy. Wypuszczamy świnki tylko na czysty trawniki, z dala od ruchliwych ulic, w miejscach niezaśmieconych i niezbyt uczęszczanych przez inne zwierzęta.

Nawet często wypuszczane z klatek świnki i tak większość życia spędzają w klatce, uatrakcyjnimy więc w miarę możliwości, to miejsce. Zapewnijmy śwince miejsce schronienia – domek, dostępne są też hamaki, huśtawki dla gryzoni. Powierzchnia klatki powinna być jak największa, by zwierzę miało wystarczająco wiele wolnej przestrzeni, by móc przebiec choć krótki dystans i umożliwić podskoki.

Poświęcajmy regularnie czas naszym podopiecznym, są od nas uzależnione i to my jesteśmy ich głównym źródłem rozrywek. Obserwacja konkretnej świnki może zainspirować nas do wymyślania nowych zabaw preferowanych przez nią i pasujących do jej gustów. Zwierzę znudzone i zaniedbane przeżywa stres, co prowadzi do spadku odporności zwierzęcia i może skończyć się jego chorobą.

Jakiego rodzaju zabawy najbardziej lubią Wasze świnki morskie? Dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

tez kiedys mialem swinke morska ale inna

~ jakub69 / 2018-10-17 10:48:09
oceń komentarz: (1) (1)