Łupież u psa - objawy, leczenie

Zwierzęta    
ocena

Objawy łupieżu u psa są podobne jak u ludzi. Łupież to złuszczony naskórek wyglądający jak białe drobinki pomiędzy sierścią i na skórze psa.

Łupież u psa - objawy, leczenie

sxc.hu

Często współwystępuje z innymi chorobami skóry (alergicznymi, grzybicznymi, bakteryjnymi, pasożytami), może być wywołany niewłaściwą dietą.

Jeśli obserwujemy inne niepokojące objawy jak drapanie się psa, zaczerwienienia skóry, wypryski, inne zmiany skórne, powinniśmy udać się do weterynarza.

Jeśli poza łupieżem nie widzimy innych zmian (sprawdźmy też, czy na skórze psa nie zamieszkały pasożyty), spróbujmy zastosować szampon przeciwłupieżowy dla psów (nigdy nie stosujemy w pielęgnacji psa kosmetyków przeznaczonych dla ludzi). Niektórzy zalecają częste szczotkowanie psa, to jednak może wzmóc złuszczanie się skóry.

Jeśli kąpiel nie pomoże i łupież nie znika przez kilka tygodni, skonsultujmy to z lekarzem weterynarii. Przedyskutujmy z lekarzem sens stosowania suplementów diety poprawiających stan skóry i sierści. Przeanalizujmy skład diety naszego psa i zastanówmy się czy jest prawidłowo zbilansowana, może spróbujmy zmienić rodzaj podawanego pokarmu i zobaczmy czy problem łupieżu nie zniknie.

UWAGA!

U niektórych psów łupież pojawia się pod wpływem stresu, w takich przypadkach problem szybko znika wraz ze zniknięciem czynnika stresującego.

Wasz pies miał łupież? Jak sobie z nim poradziliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =