Paraliż u psa - przyczyny, objawy, jak pomóc?

Zwierzęta    
ocena

Najczęściej paraliż u psa jest wywołany fizycznym urazem, np. upadkiem, potrąceniem przez samochód. Jednak niektóre rasy są bardziej narażone na tego typu dolegliwości, których przyczyną może być ich budowa ciała.

Paraliż u psa - przyczyny, objawy, jak pomóc?

sxc.hu

Problemy związane z układem szkieletowym (a więc i kręgosłupem) często występują u psów ras olbrzymich. Posiadając takiego psa, należy zwłaszcza w okresie szczenięcym ściśle przestrzegać zaleceń żywieniowych i nie forsować fizycznie zwierzęcia.

Również psy o wydłużonej budowie ciała - jak jamniki, basety - miewają problemy z kręgosłupem. Pierwsze objawy to problemy z wchodzeniem po schodach, wskakiwaniem na podwyższenia czy łóżka. W takim przypadku jak najszybciej należy udać się do lekarza weterynarii, szybko podjęte leczenie może pomóc zwierzęciu.

Jeśli zaobserwujemy u psa mijający i nawracający paraliż (zesztywnienie ciała), zwłaszcza jeśli zdarza się po większym wysiłku fizycznym lub pobudzeniu emocjonalnym, może być to objaw padaczki.

Niektóre choroby wirusowe i bakteryjne również mogą dawać objawy neurologiczne, takie jak zaburzenia równowagi, problemy z poruszaniem się czy właśnie paraliż ciała.

UWAGA!

Przyczyny paraliżu mogą być różne, ale zawsze jest to poważny objaw, wymagający niezwłocznej konsultacji lekarza weterynarii oraz przeprowadzenia gruntownych badań.

Zaobserwowaliście jakieś niepokojące objawy neurologiczne u swojego pupila? Jakie? Konsultowaliście się z weterynarzem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
2.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =