Zwierzęta Ślinotok u psa - objawy, co oznacza?

Ślinotok u psa – objawy, co oznacza?

-

Ślinotok może być jednym z objawów chorób przewodu pokarmowego, jamy ustnej, zarobaczenia, zatrucia, chorób wirusowych. W tych przypadkach konieczne jest leczenie. Jeśli ślinienie się występuje w czasie jazdy samochodem, może wskazywać na chorobę lokomocyjną, weterynarz może przepisać leki zmniejszające tą dolegliwość.

Niektóre psy mają skłonności do ślinotoku, są to np. basety, bernardyny, boksery, dogi. Ślinotok może być wywołany nadmiernym podnieceniem, zbyt łapczywym jedzeniem lub wypiciem zbyt dużej ilości wody po spacerze. Można próbować dzielić jedzenie na mniejsze porcje, a zanim podamy psu wodę do picia, odczekać chwilę, aż się uspokoi i trochę odpocznie (przy wysokich temperaturach nie ograniczamy dostępu do wody).

Jednak w przypadku psów wymienionych ras należy pogodzić się z dużą ilością psiej śliny w naszym otoczeniu i zaopatrzyć się w hurtowe ilości papierowych ręczników.

Uwaga!

W sklepach zoologicznych pojawiły się preparaty ziołowe, których działanie ma polegać na zmniejszeniu ślinienia się. Podawanie takich środków zawsze jednak skonsultujmy wcześniej z lekarzem weterynarii.

Wasz pies nadmiernie się ślini? Z czym to wiążecie? Konsultowaliście się z weterynarzem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Poprzedni artykułŚlinotok u psa – przyczyny
Następny artykułWzdęcia u kota
Monika Gajda

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

1 KOMENTARZ

  1. Witam moja 5 miesieczna suczka zaczęła się dzisiaj bardzo mocno ślinić szczególnie w czasie snu, zauważyłam że ma spuchnięte dziąsła i rosną jej zęby trzonowe. Czy to normalna reakcja szczeniaka na ząbkowanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sprawdzić szybkość Internetu?

Posiadając łącze internetowe, często zastanawiamy się, czy działa ono tak szybko, jak zadeklarował dostawca usług. Może zdarzyć się, że wynik testu będzie inny. Prędkość podawana przez dostawcę jest często prędkością maksymalną, a nie gwarantowaną.

Nawozy wapniowe – stosowanie, działanie

Nawozy wzbogacają w glebie składniki pokarmowe, wpływają tym samym na jakość naszych roślin. Obniżeniu kwasowości gleby pomagają nawozy wapniowe.

Zobacz też

Polskie browary – zwiedzanie

Zwiedzanie browarów czy działających przy nich muzeów jest jedną z form wypoczynku, która cieszy się coraz większą popularnością. Wyprawy te są często przygodą, która łączy w sobie historię ze współczesnością. Ta ciekawa propozycja jest skierowana jedynie do osób dorosłych.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: