Zgrzytanie zębami u szynszyla

Zwierzęta    
ocena

Najczęściej zgrzytanie zębami przez szynszyle ma na celu odstraszenie wroga. Pojawia się w sytuacjach, w których zwierzę czuje się zagrożone, przestraszone, nie ma ochoty na kontakt.

Zgrzytanie zębami u szynszyla

sxc.hu

W wielu przypadkach można takie zachowanie porównać do warczenia u psa, oznacza groźbę i niezadowolenie. Zastanówmy się, co mogło zdenerwować naszego pupila, nie bierzmy go w takiej sytuacji na ręce, ponieważ najwyraźniej nie ma na to ochoty i może nawet ugryźć.

Czasami dźwięki ocierających się o siebie dźwięków są wydawane mimochodem lub w trakcie jedzenia.

Zgrzytanie zębów może czasem świadczyć o przeroście zębów. Jeśli dodatkowo zauważymy inne niepokojące objawy jak wyciek z oczu lub nosa, brak apetytu lub problemy z wydalaniem, zabierzmy zwierzątko do weterynarza, który zbada stan jego zdrowia i zębów.

Zęby szynszyli rosną przez całe jej życie i wymagają ścierania w przeciwnym razie dochodzi do ich przerostu uniemożliwiającego pobieranie pokarmu. Jeśli nie udzieli się szynszylom takiej pomocy, mogą umrzeć z głodu.

Gdy zęby urosły już zbyt duże, jest za późno na podawanie zwierzęciu materiałów, na których miałaby ścierać ząbki, jedynym wyjściem jest wizyta u weterynarza, który przytnie przerośnięte zęby.

UWAGA!

Pamiętajmy, by zapewnić szynszylom możliwość ścierania zębów na gałązkach lub kostkach wapniowych.

Czy weterynarz przycinał kiedyś zęby Waszym szynszylom? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =