50 rocznica ślubu - jak zorganizować złote gody?

Okoliczności    
ocena

Pół wieku razem, trudno sobie wyobrazić, ale są małżeństwa, które były wstanie przeżyć wspólnie tyle lat. Nic dziwnego więc, że rocznicę tę nazwano złotymi godami, bo zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie. 50 rocznicę ślubu najlepiej uczcić w gronie rodzinnym razem z dziećmi, wnukami i prawnukami.

50 rocznica ślubu - jak zorganizować złote gody?

photoxpress.com

Za organizację imprezy z tej okazji powinny odpowiadać dzieci lub wnuki. Rodzice i dziadkowie mają tylko korzystać z atrakcji i cieszyć się z obecności całej rodziny. Przyjęcie możemy zorganizować w wynajętej restauracji. Będzie to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku dużej rodziny. Ciężko będzie zmieścić się wszystkim w mieszkaniu, nie wspominając, że nie będziemy dzięki temu zmuszeni do gotowania. Dobrze jest zarezerwować oddzielną salę, jeśli to oczywiście możliwe, byśmy mogli czuć się swobodnie. Przyjęcie może mieć formę rodzinnego obiadu. Mogą być ciastka, ale najważniejszym deserem tego dnia powinien być tort dla głównych bohaterów.

Przyjęcie z okazji 50 rocznicy ślubu możemy także zorganizować w domu. Będziemy mieli więcej pracy, ale na pewno będzie przyjemnie.

Wiele małżeństw z okazji rocznicy ślubu odnawia w kościele przysięgę małżeńską. Jest to bardzo wzruszająca uroczystość, zarówno dla pary, jak i dla zaproszonych gości. Szczególnie kiedy przysięga składana jest w tym samym kościele, co 50 lat temu. Długi staż małżeński doceniają również urzędy, które organizują spotkania dla wielu par, które obchodzą w danym roku okrągłe rocznice ślubu. Na takie uroczystości zapraszana jest także rodzina. Przychodzimy na nią z kwiatami i drobnymi upominkami.

Powinniśmy pomyśleć również o prezencie. Prezent na 50 rocznicę ślubu wybrać niełatwo. Jak zwykle powinna być to niespodzianka. Jeśli małżonkowie wciąż lubią wyjeżdżać i poznawać świat, zorganizujmy im wycieczkę. Postarajmy się by było to miejsce, w którym jeszcze nie byli. Możemy kupić obraz do mieszkania. Pracochłonnym prezentem, ale bardzo udanym, będzie na przykład drzewo genealogiczne, które przygotujemy sami. Możemy kupić także szal dla babci i sweter dla dziadka. Są to złote gody, więc w prezencie możemy dać także złotą biżuterię.

UWAGA!

Wzruszającym prezentem będzie zdjęcie ze ślubu, odnowione (dzisiejsza technika odzyska nawet bardzo zniszczone zdjęcie) i oprawione w ramkę. Zdjęcie przyda się także, jeśli zamówimy obraz, które powstanie na podstawie fotografii. Miłym prezentem będzie również album ze zdjęciami z młodości naszych małżonków.

Znacie kogoś, kto doczekał złotych godów? Dajcie znać!

OCENA
3.71
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Właśnie dzisiaj złote gody obchodzą moi rodzice.Uroczystość jutro.

~ Beata / 2016-08-26 15:57:21
oceń komentarz: (2) (0)

My mamy w sierpniu 2016 roku.

~ Janusz i Ela / 2016-09-29 23:23:04
oceń komentarz: (4) (1)

Moi rodzice będą świętować złote gody podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia:)

~ Monika / 2017-11-21 16:26:34
oceń komentarz: (0) (0)

Moi rodzice w drugi dzien swiąt będą mieli złote gody.

~ Agata / 2017-12-23 10:53:40
oceń komentarz: (1) (0)

Moi rodzice 6 września 2018 roku obchodzić będą 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Czyż to nie piekna data ???

~ Anna / 2018-08-28 13:30:09
oceń komentarz: (0) (0)