Dekoracja stołu na chrzciny

Okoliczności    
ocena

Chrzciny stanowią okazję do świętowania z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim wiążą się z radością płynącą z pojawienia się dziecka w rodzinie. Nie wszyscy mieli możliwość wcześniejszego zobaczenia malucha, chrzciny są więc ku temu dobrą okazją. Osoby wierzące mają dodatkowy powód do radości, jako że ich dziecko staje się w momencie chrzcin oficjalnie członkiem Kościoła. Cała rodzina ma okazję, aby się spotkać i razem świętować.

Dekoracja stołu na chrzciny

sxc.hu

Stół stanowi miejsce, przy którym nie tylko jemy posiłek. Podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi staje się centrum domu i miejscem, gdzie toczą się rozmowy, gdzie cieszymy się swoim towarzystwem. Dlatego powinien być udekorowany wyjątkowo.

Kolorystyka dominująca w wystroju stołu powinna być odpowiednio dobrana. Należy zrezygnować z ciemnych i szarych kolorów, a skoncentrować się na bieli, pastelach i jasnych barwach.

UWAGA!

Obrus na świątecznym stole tradycyjnie powinien być biały. Biel ma w tym przypadku znaczenie symboliczne. Według tradycji jest ona symbolem niewinności ochrzczonego dziecka, które włączone zostaje do wspólnoty Kościoła.

Różowy kolor od zawsze kojarzy się z dziewczynką, niebieski z chłopczykiem. Chcąc pozostać wiernym tej tradycji, możemy przystroić stół w odpowiednim kolorze. Błękitne lub różowe tasiemki, wstążeczki czy kwiaty będą akcentem, który wzmocni dodatkowo pozytywną i radosną wymowę tego świątecznego dnia. Kolory mogą korespondować z ubrankiem dziecka, które zazwyczaj ma element jednego z wymienionych kolorów.

Jak w przypadku wszelkich świąt związanych z sakramentami, tak i podczas chrztu elementy roślinne odgrywają ważną rolę. Zielone gałązki, listki, kwiaty, wszystko to podkreśla  świąteczny nastrój, a zieleń pięknie komponuje się z bielą obrusu.

Świece także stanowią element, który zawsze dobrze się prezentuje na świątecznym stole. Dzięki nim podkreślimy doniosłość święta oraz jego uroczysty charakter. Świece będą uzupełniać radosny nastrój wprowadzony przez inne elementy dekoracyjne.

Ponieważ chrzciny to święto religijne, można udekorować stół takimi emblematami. Wybierz jednak skromne, delikatne elementy, aby nie zdominowały dekoracji stołu, a jedynie delikatnie przypominały wydźwięk całego święta.

Niech starania o wygląd stołu nie zaprzątną ci jednak zbyt wiele uwagi tego dnia, podczas którego należy cieszyć się przede wszystkim z towarzystwa rodziny i samego wydarzenia.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =