Okoliczności Dekoracja stołu na chrzciny

Dekoracja stołu na chrzciny

-

Stół stanowi miejsce, przy którym nie tylko jemy posiłek. Podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi staje się centrum domu i miejscem, gdzie toczą się rozmowy, gdzie cieszymy się swoim towarzystwem. Dlatego powinien być udekorowany wyjątkowo.

Kolorystyka dominująca w wystroju stołu powinna być odpowiednio dobrana. Należy zrezygnować z ciemnych i szarych kolorów, a skoncentrować się na bieli, pastelach i jasnych barwach.

Uwaga!

Obrus na świątecznym stole tradycyjnie powinien być biały. Biel ma w tym przypadku znaczenie symboliczne. Według tradycji jest ona symbolem niewinności ochrzczonego dziecka, które włączone zostaje do wspólnoty Kościoła.

Różowy kolor od zawsze kojarzy się z dziewczynką, niebieski z chłopczykiem. Chcąc pozostać wiernym tej tradycji, możemy przystroić stół w odpowiednim kolorze. Błękitne lub różowe tasiemki, wstążeczki czy kwiaty będą akcentem, który wzmocni dodatkowo pozytywną i radosną wymowę tego świątecznego dnia. Kolory mogą korespondować z ubrankiem dziecka, które zazwyczaj ma element jednego z wymienionych kolorów.

Jak w przypadku wszelkich świąt związanych z sakramentami, tak i podczas chrztu elementy roślinne odgrywają ważną rolę. Zielone gałązki, listki, kwiaty, wszystko to podkreśla świąteczny nastrój, a zieleń pięknie komponuje się z bielą obrusu.

Świece także stanowią element, który zawsze dobrze się prezentuje na świątecznym stole. Dzięki nim podkreślimy doniosłość święta oraz jego uroczysty charakter. Świece będą uzupełniać radosny nastrój wprowadzony przez inne elementy dekoracyjne.

Ponieważ chrzciny to święto religijne, można udekorować stół takimi emblematami. Wybierz jednak skromne, delikatne elementy, aby nie zdominowały dekoracji stołu, a jedynie delikatnie przypominały wydźwięk całego święta.

Niech starania o wygląd stołu nie zaprzątną ci jednak zbyt wiele uwagi tego dnia, podczas którego należy cieszyć się przede wszystkim z towarzystwa rodziny i samego wydarzenia.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mitomania – objawy, leczenie

Mitomania ma wiele różnych nazw: pseudologia, kłamstwo patologiczne, zespół Delbrücka (od nazwiska niemieckiego psychiatry, który opisał zespół jako pierwszy). Mitomania jest patologiczną skłonnością do mówienia kłamstw, mijaniu się z prawdą oraz opowiadaniu zmyślonych historii. Wszystko to ma na celu przedstawienie siebie w jak najkorzystniejszym świetle.

Jak grać w Chińczyka? Zasady

Chińczyk to gra planszowa, w którą grać mogą dwie do czterech osób. Istnieje również wersja dla pięciu lub sześciu graczy. Aby zagrać w Chińczyka potrzebna jest plansza, szesnaście pionków (po cztery w kolorze niebieskim, żółtym, czerwonym i zielonym), a także kostka do gry.

Zobacz też

Jak obniżyć cholesterol? Domowe sposoby

W medycynie wyróżnia się cholesterol dobry (HDL) i zły (LDL). Ten pierwszy jest naszemu organizmowi niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Zły cholesterol natomiast prowadzi do chorób układu krwionośnego, a tym samym zwiększa ryzyko zawału serca. Jak go skutecznie obniżyć i równocześnie podnieść poziom dobrego cholesterolu?

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: