Dekoracja stołu na Komunię

Okoliczności    
ocena

Dzień Pierwszej Komunii Świętej stanowi wyjątkowy moment w życiu dziecka oraz jego rodziców. Wydarzenie to ma charakter nie tylko religijny, ale też społeczny i towarzyski. Do tego dnia, w życiu dziecka, od miesięcy trwają przygotowania w szkole i rodzinie. Komunia stanowi też okazję do spotkania się całej rodziny przy jednym stole. Wszystko to sprawia, że przygotowanie stołu komunijnego jest rzeczą niezwykle istotną.

Dekoracja stołu na Komunię

sxc.hu

Stół komunijny stanowi podstawowy element, który wprowadza świąteczny nastrój w ten wyjątkowy dzień. Jego wygląd, kolorystyka oraz detale będą wskazywać na charakter spotkania, które jest czymś więcej niż zwykły zjazd rodzinny.

Dekoracją stołu komunijnego najlepiej zająć się dzień wcześniej, w sobotę, aby mieć dużo czasu i przyjemności płynącej z organizowania święta. Niedziela będzie dniem, podczas którego będziesz się koncentrować na innych rzeczach, m. in. stroju dziecka.

Biały obrus jest koniecznością. Kolory jakie powinny dominować podczas uroczystości to biel i złoto, ewentualnie róż oraz błękit. Zieleń może pojawić się w kwiatach i roślinach na stole.

Świece będą świetnym urozmaiceniem dekoracyjnym i wprowadzą odpowiedni nastrój. Możesz dobrać świece złotego koloru lub wykonane z naturalnego wosku o ciepłej miodowej barwie. Nada to elegancji i podkreśli charakter uroczystości.

Elementy roślinne będą się pięknie prezentować na komunijnym stole. Zielone gałązki mirtu czy główki róży okolone zielonymi listkami lub białe konwalie dodadzą twojej dekoracji szyku oraz naturalności. Gałązki i listki można delikatnie przyszyć do obrusa lub ozdobić nimi przestrzeń między zastawą. Innym sposobem wykorzystania motywów roślinnych może być ozdobienie krzesła lub miejsca przy stole przeznaczonego dla dziecka, które przystąpiło tego dnia do Pierwszej Komunii Świętej.

Serwetki mogą mieć kolor bladoróżowy, który można dobrać do koloru kwiatów, na przykład różyczek. Mogą być również złote, współgrające ze świecami i innymi ornamentami na stole.

Dekorując stół pamiętaj o zasadzie harmonii. Elementy dekoracji nie powinny być zbyt duże, aby nie przesłoniły zastawy lub nie stanowiły bariery dla gości. Należy je dobrać tak, aby tworzyły harmonijną całość.

UWAGA!

Stół można też udekorować innymi, mającymi głębszą wymowę elementami wiążącymi się z symboliką Komunii Świętej, aby zebrani pamiętali, jaki jest prawdziwy charakter spotkania rodzinnego oraz przyczyna radości tego dnia.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =