Okoliczności Dekoracja stołu na Komunię

Dekoracja stołu na Komunię

-

Stół komunijny stanowi podstawowy element, który wprowadza świąteczny nastrój w ten wyjątkowy dzień. Jego wygląd, kolorystyka oraz detale będą wskazywać na charakter spotkania, które jest czymś więcej niż zwykły zjazd rodzinny.

Dekoracją stołu komunijnego najlepiej zająć się dzień wcześniej, w sobotę, aby mieć dużo czasu i przyjemności płynącej z organizowania święta. Niedziela będzie dniem, podczas którego będziesz się koncentrować na innych rzeczach, m. in. stroju dziecka.

Biały obrus jest koniecznością. Kolory jakie powinny dominować podczas uroczystości to biel i złoto, ewentualnie róż oraz błękit. Zieleń może pojawić się w kwiatach i roślinach na stole.

Świece będą świetnym urozmaiceniem dekoracyjnym i wprowadzą odpowiedni nastrój. Możesz dobrać świece złotego koloru lub wykonane z naturalnego wosku o ciepłej miodowej barwie. Nada to elegancji i podkreśli charakter uroczystości.

Elementy roślinne będą się pięknie prezentować na komunijnym stole. Zielone gałązki mirtu czy główki róży okolone zielonymi listkami lub białe konwalie dodadzą twojej dekoracji szyku oraz naturalności. Gałązki i listki można delikatnie przyszyć do obrusa lub ozdobić nimi przestrzeń między zastawą. Innym sposobem wykorzystania motywów roślinnych może być ozdobienie krzesła lub miejsca przy stole przeznaczonego dla dziecka, które przystąpiło tego dnia do Pierwszej Komunii Świętej.

Serwetki mogą mieć kolor bladoróżowy, który można dobrać do koloru kwiatów, na przykład różyczek. Mogą być również złote, współgrające ze świecami i innymi ornamentami na stole.

Dekorując stół pamiętaj o zasadzie harmonii. Elementy dekoracji nie powinny być zbyt duże, aby nie przesłoniły zastawy lub nie stanowiły bariery dla gości. Należy je dobrać tak, aby tworzyły harmonijną całość.

Uwaga!

Stół można też udekorować innymi, mającymi głębszą wymowę elementami wiążącymi się z symboliką Komunii Świętej, aby zebrani pamiętali, jaki jest prawdziwy charakter spotkania rodzinnego oraz przyczyna radości tego dnia.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Chardonnay – co to za wino?

Chardonnay, ze względu na swój smak...

Kwasy owocowe – jak stosować?

Główną zasadą stosowania kwasów owocowych jest stopniowe zwiększanie stężeń kwasu w preparacie tak, by przyzwyczaić skórę i przygotować ją do głównego zabiegu.

Zobacz też

Zysk z kont oszczędnościowych

Z kontami oszczędnościowymi nie jest taka prosta sprawa. Nie wystarczy porównać stawki oprocentowania. Duże znaczenie ma tutaj kapitalizacja, jej rodzaj. Warto przed założeniem konta sprawdzić, jaki będzie finalny zysk po upływie, na przykład, miesiąca. Porównanie kilku ofert pozwoli na wybranie najkorzystniejszej. W Internecie jest kilka dostępnych kalkulatorów pomocnych w obliczeniu odsetek.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: