Gdzie na majówkę?

Okoliczności    
ocena

Polacy są mistrzami w wydłużaniu świąt i weekendów. Zdarza się, że mamy nawet tydzień wolnego biorąc dwa dni urlopu. Pytanie, co zrobić z taką ilością wolnego czasu. Rozwiązań jest bardzo dużo. Możemy wyjechać za granice albo zaszyć się w pięknym zakątku kraju. Możemy też zostać w domu i w końcu spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi.

Majowy weekendy to zapowiedź sezonu urlopowego. Zazwyczaj możemy cieszyć się już piękną pogodą. Na pewno nie warto siedzieć przed telewizorem. Jeśli nie zamierzamy wyjeżdżać z domu, możemy poszukać w okolicy ścieżek rowerowych. To pomysł na aktywny i tani weekend na świeżym powietrzu. Rozejrzyjmy się także za ogrodami botanicznymi i zoologicznymi. Poszukajmy zabytków, które często rozsiane są wokół naszego miejsca zamieszkania, a których nie mieliśmy okazji zobaczyć.

Jeśli dysponujemy większą ilością wolnego czasu i większą gotówką możemy wybrać się w góry albo nad morze. Możemy także zdecydować się na zwiedzanie miast. Wiele osób zwiedza świat, ale nie były one nigdy w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Płocku czy Bielsko-Białej. Polskie miasta kryją wiele tajemnic. Mogą pochwalić się pięknymi zabytkami i imprezami. Jeśli nie wiemy jakie miasto wybrać, zróbmy rozeznanie wśród znajomych. Każdy słyszał o jakimś ciekawym miejscu, słyszał niezwykłą historie. Lubimy spacery po lasach, jedźmy na Roztocze. Jeśli po zimowej przerwie tęsknimy za plażą, jedźmy nad morze. Marzy nam się oczyszczające zmęczenie, jedźmy w góry. Pamiętajmy jednak, że w długi majowy weekend na ten sam pomysł co my wpadnie tysiące Polaków. Oni też wsiądą w samochody i ruszą w tym samym kierunku co my. Warto więc zastanowić się nad wyborem mniej popularnych miejsc. Minusem weekendowych przerw jest bowiem kumulacja ludzi w jednym miejscu. Jeśli nie przeszkadzają nam tłumy śmiało kierujmy się do Zakopanego czy Sopotu. Jeśli jednak nie mamy ochoty stać w korkach i czekać godzinami na zamówiony obiad omijajmy te miasta szerokim łukiem. Zamiast w Bieszczady odwiedźmy np. Beskid Wyspowy, to piękna część kraju, ale jeszcze mało popularna wśród turystów.

Majówka to także dobry moment na wiosenny wypad za granicę. Kilka dni wystarczy w zupełności, by poczuć klimat Wiednia, Paryża i Pragi. Bilety lotnicze można kupić w całkiem atrakcyjnych cenach. Jest także szansa, że ominą nas tłumy turystów, które zjadą do europejskich miast kilka tygodni później. Wbrew pozorom koszty wyjazdu zagranicznego nie będą o wiele wyższe od tych poniesionych w kraju. Dlatego warto rozważyć także samochodowy wypad na Węgry, na Słowację albo na Ukrainę.

Nic sie nie stanie jeśli zostaniemy w domu. Majowy weekend to dobra okazja do spotkań z przyjaciółmi. Nie przejmując się obowiązkami, zorganizujmy grilla i na spokojnie posiedźmy i porozmawiajmy.

Który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu? Jaka była najlepsza majówka w Waszym życiu? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =