Jak pozować do zdjęcia rodzinnego?

Okoliczności    
ocena

Zwykło się mówić, że z rodziną wychodzi się najlepiej na fotografii – czy aby na pewno? Czasem Twoja mina lub poza mogą podważyć tę powszechną zasadę. Pozując do zdjęcia rodzinnego, zawsze miej na uwadze, czy to zdjęcie to trafi do rodzinnego albumu, czy też ma stanowić tylko miłe wspomnienie chwili, na pamiątkę dla Twoich rodziców.

Jak pozować do zdjęcia rodzinnego?

sxc.hu

Najpierw zastanów się, obok kogo najlepiej ustawić się na fotografii. Niekoniecznie wybieraj swoją najbliższą rodzinę. Z mamą czy siostrą możesz sfotografować się przy wielu innych okazjach. Wykorzystaj możliwość zrobienia sobie zdjęcia obok cioci z Ameryki czy wujka, który przyleciał z ciepłych krajów.

Nie przesadzaj z ekstrawagancją, chyba że chcesz przykuć uwagę każdego, kto pochyli się nad zdjęciem. Musisz się jednak liczyć z tym, że w takim przypadku podczas zjazdu rodzinnego nie możesz cieszyć się złą sławą. Chyba nie byłoby ci miło, jeśli kuzyn zapytany o to, kim jest dziewczyna w różowym futerku, obrzuciłby Cię błotem. Strój także nie powinien być zbyt śmiały i wyzywający.

Nie strój głupich min. Aparat wyłapie każdą z nich. Wstrzymuj ziewanie, kichanie, minę pogardy czy zniesmaczenia. Uważaj na efekt „zamkniętych oczu”. Delikatnie się uśmiechnij, zrób serdeczny wyraz twarzy.

Na rodzinnej fotografii wszyscy powinni się odpowiednio ustawić, z pewnością zadba o to profesjonalny fotograf. Jeśli jednak podczas zjazdu rodzinnego jesteście zdani wyłącznie na amatorskie zdjęcia, zadbaj o to, aby każdy był na zdjęciu widoczny. Z pewnością nie będzie miło Twojej mamie, jeśli zostanie zasłonięta przez męża jej siostry.

Pozując do zdjęcia, nie możesz być zbyt spięty, zdenerwowany. Postawa sugerująca przysłowiowy „kij w plecach” z pewnością nie wpłynie korzystnie na Twoją fotogeniczność. Postaraj się wyluzować. Pamiętaj o tym, żeby Twoje oczy nie były rozbiegane – nie trać kontaktu z obiektywem.

Fotografia rodzinna może być także wykonana w odpowiednio zaaranżowanym studiu fotograficznym. Z reguły są to jednak dosyć poważne zdjęcia. Aby dodać im trochę spontanicznego luzu, można dodać zabawne rekwizyty lub przebrania. Rodzinną sesję zdjęciową można przeprowadzić także w plenerze, parku, wesołym miasteczku czy w ogrodzie rodzinnego domu.

I jeszcze jedno – nie stawaj w pobliżu osoby, z którą nie łączą Cię zbyt pozytywne relacje. W przypadku zaostrzenia konfliktu, fotografia rodzinna nie będzie dla Ciebie miłą pamiątką.

Czy myślicie, że zdjęcie rodzinne powinno być tradycyjne? A może macie oryginalne pomysły na ciekawe fotografie rodzinne? Podzielcie się nimi z nami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =