Jak przygotować przyjęcie z okazji chrztu?

Okoliczności    
ocena

Chrzest, poza tym, że jest uroczystością religijną, wymaga dobrej organizacji wydarzeń dziejących się po przyjęciu dziecka do Kościoła. Lepiej zastanowić się wcześniej nad najdrobniejszą nawet kwestią organizacyjną, aby oszczędzić sobie zbędnych nerwów w trakcie.

Jak przygotować przyjęcie z okazji chrztu?

sxc.hu

Chrzty odbywają się codziennie za wyjątkiem Wielkiego Postu i Adwentu. Najbardziej oblegane są okolice świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Jeśli chcesz uniknąć tłoku, także w restauracjach, które są rezerwowane na te okoliczność, zastanów się nad chrzcinami w okresie wakacji.

Kiedy już znamy termin uroczystości, przystąpmy do zapraszania gości. Zastanówmy się, kogo chcemy zaprosić na chrzest, a co za tym idzie – na przyjęcie, które odbędzie się po nim. Można wysłać tradycyjne zaproszenia, najlepiej co najmniej dwa tygodnie przed wydarzeniem. Obecnie jednak zaprasza się gości drogą mailową czy telefoniczną.

Następnie powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące miejsca przyjęcia. Jeśli decydujemy się na organizację poczęstunku w domu, miejmy na uwadze, że będziemy musieli nie tylko zajmować się naszym maleństwem, ale także – jako gospodarze – doglądać całego spotkania. Realnie wiąże się to z bieganiną pomiędzy kuchnią a salonem. Tak naprawdę, zajęci podawaniem kolejnych dań, nie będziemy mieć czasu na spędzenie go z gośćmi, dlatego lepiej wynająć catering lub skorzystać z oferty wybranej restauracji.

W restauracyjnym menu z pewnością znajdziemy dwudaniowy obiad, tort oraz napoje (kawa, herbata, soki). Cena ok. 50 zł/ os. W przypadku bardziej rozbudowanego menu pojawia się dodatkowo przystawka i owoce (ok. 80 zł/ os.). Zorientujmy się także, czy wśród zaproszonych gości znajdują się wegetarianie. Jeśli tak, zadbajmy o menu specjalnie dla nich. Nie zapomnijmy także o mniejszych i lekkich daniach obiadowych dla dzieci oraz o słodkim poczęstunku dla nich. Fajnie, jeśli dzieci siedzą przy osobnym stole, a w pobliżu znajduje się mały kącik zabaw.

Raczej zrezygnujmy z alkoholu, szczególnie wtedy, gdy wiemy, że wśród naszych gości znajdują się osoby, które bywają po alkoholu agresywne.

Na miejscu przyjęcia nie może zabraknąć przewijaka, łóżeczka i oczywiście ubranka na zmianę. Każda mama wybierając strój na tę okoliczność, powinna wybrać taki, który nie będzie niewygodny podczas karmienia piersią.

Zadbajmy o szczegóły. Dekoracja stołu i sali powinna mieć spokojne, najlepiej pastelowe kolory.

Czy uczestniczyliście kiedyś w przyjęciu z okazji chrztu? Jak było zorganizowane? Opowiedzcie nam o tym.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =