Jak przygotować przyjęcie zaręczynowe?

Okoliczności    
ocena

Przyjęcie zaręczynowe to świętowanie swojej miłości wraz z najbliższymi... choć niekoniecznie. Tradycja nakazuje udać się na uroczysty obiad z rodzicami, można jednak uczcić zaręczyny wyłącznie we własnym gronie lub zorganizować huczną imprezę dla przyjaciół.

Jak przygotować przyjęcie zaręczynowe?

sxc.hu

Jednym z wariantów jest przyjęcie zaręczynowe wraz z rodzicami pary. Najodpowiedniej zorganizować je w restauracji, dzięki czemu żadna ze stron nie będzie narażona na zbędny stres wynikający z roli organizatora przyjęcia. Wybór neutralnego gruntu w przypadku kiedy rodzice obu stron się jeszcze nie znają, jest najlepszym rozwiązaniem. Na takim spotkaniu mogą pojawić się także świadkowie lub rodzeństwo.

Przyjęcie zaręczynowe wedle tradycji to moment, w którym przyszły zięć odwiedza swoich przyszłych teściów i prosi ich o rękę ich córki. Towarzyszy temu tradycyjna otoczka – bukiet kwiatów dla narzeczonej i jej mamy oraz szampan. Niektórzy uważają, że takie przyjęcia zaręczynowe są już rzadko praktykowane i nie są na topie, jednak prawda jest taka, że młodzi mimo zmiany obyczajów często powracają do tradycji. Panowie dalej układają w głowie przemówienia i dygocą z nerwów przed wystąpieniem.

Podczas spotkania w rodzinnym gronie warto poruszyć kwestie dotyczące organizacji ślubu i wesela. Nie od dziś wiadomo, że wizje i oczekiwania narzeczonych bywają rozbieżne z planami ich rodziców. Trzeba kontrolować rozmowę i uważać, by nie przerodziła się ona w awanturę.

Przyjęcie zaręczynowe może być także zorganizowane specjalnie dla narzeczonych przez ich rodzinę lub przyjaciół. Można zafundować im wycieczkę na weekend do Paryża lub wysłać na tydzień nad morze. Para także sama z siebie może uczcić zaręczyny wybierając się na odświętną kolacją przy blasku świec.

Z drugiej strony – przyjęcie zaręczynowe można przeobrazić w imprezę. Wynajmij salę w klubie, zaproś rodzinę i najbliższych znajomych. Zabawa może przybrać formę imprezy tematycznej lub zorganizowanego na wolnym powietrzu grilla. Taka impreza ma również silnie integracyjny wymiar, ponieważ rodziny będą miały okazje do poznania się w luźnej i zabawowej atmosferze. Jeśli przypadną sobie do gustu, to doskonale – zaowocuje to podczas weselnej biesiady. Taka impreza jest swoistą próbą generalną przed weselem.

Jak wyglądało Wasze przyjęcie zaręczynowe? Opowiedzcie nam o nim w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =