Jednym z wariantów jest przyjęcie zaręczynowe wraz z rodzicami pary. Najodpowiedniej zorganizować je w restauracji, dzięki czemu żadna ze stron nie będzie narażona na zbędny stres wynikający z roli organizatora przyjęcia. Wybór neutralnego gruntu w przypadku kiedy rodzice obu stron się jeszcze nie znają, jest najlepszym rozwiązaniem. Na takim spotkaniu mogą pojawić się także świadkowie lub rodzeństwo.

Przyjęcie zaręczynowe wedle tradycji to moment, w którym przyszły zięć odwiedza swoich przyszłych teściów i prosi ich o rękę ich córki. Towarzyszy temu tradycyjna otoczka – bukiet kwiatów dla narzeczonej i jej mamy oraz szampan. Niektórzy uważają, że takie przyjęcia zaręczynowe są już rzadko praktykowane i nie są na topie, jednak prawda jest taka, że młodzi mimo zmiany obyczajów często powracają do tradycji. Panowie dalej układają w głowie przemówienia i dygocą z nerwów przed wystąpieniem.

Podczas spotkania w rodzinnym gronie warto poruszyć kwestie dotyczące organizacji ślubu i wesela. Nie od dziś wiadomo, że wizje i oczekiwania narzeczonych bywają rozbieżne z planami ich rodziców. Trzeba kontrolować rozmowę i uważać, by nie przerodziła się ona w awanturę.

Przyjęcie zaręczynowe może być także zorganizowane specjalnie dla narzeczonych przez ich rodzinę lub przyjaciół. Można zafundować im wycieczkę na weekend do Paryża lub wysłać na tydzień nad morze. Para także sama z siebie może uczcić zaręczyny wybierając się na odświętną kolacją przy blasku świec.

Z drugiej strony – przyjęcie zaręczynowe można przeobrazić w imprezę. Wynajmij salę w klubie, zaproś rodzinę i najbliższych znajomych. Zabawa może przybrać formę imprezy tematycznej lub zorganizowanego na wolnym powietrzu grilla. Taka impreza ma również silnie integracyjny wymiar, ponieważ rodziny będą miały okazje do poznania się w luźnej i zabawowej atmosferze. Jeśli przypadną sobie do gustu, to doskonale – zaowocuje to podczas weselnej biesiady. Taka impreza jest swoistą próbą generalną przed weselem.

Jak wyglądało Wasze przyjęcie zaręczynowe? Opowiedzcie nam o nim w komentarzu!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować roczek dziecka?
Następny artykułJak zorganizować obchody jubileuszu szkoły?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here