Jak samemu zrobić kartkę imieninową?

Okoliczności    
ocena

Kartka imieninowa to sympatyczny i nietypowy pomysł. Możemy ją dołączyć do podarku albo wręczyć ją jako prezent.

Będzie potrzebne:

papier ozdobny o dużej gramaturze, najlepiej tektura - kolor dowolny
kartka w formacie A4
nożyczki lub gilotyna
klej
komputer z drukarką
kreator Teacherly, który znajduje się na stronie www.teacherly.com.

 1. Krok pierwszy

  Nie znam nikogo, kto nie lubi zagadek, puzzli i słownych zabaw - zgadywanek. Chyba każdy szukał kiedyś ukrytych wyrazów w tzw. wykreślankach (wordsearch). Jeśli jeszcze się nie spotkałeś z wykreślanką, to musisz wiedzieć, że ta zabawa polega na szukaniu wyrazów wśród liter. W ten sposób ćwiczy się spostrzegawczość. Takie zabawy wykorzystują na przykład nauczyciele podczas lekcji. Użyjmy więc takiej wykreślanki do stworzenia wyjątkowej kartki imieninowej, w której treść życzeń schowamy w wykreślance, a zadaniem solenizanta będzie odszukać poszczególne słowa.

  Jak samemu zrobić kartkę imieninową?
 2. Krok drugi

  Otwieramy kreatora Teacherly na stronie www.teacherly.com i wpisujemy treść życzeń np: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI IMIENIN. Uwaga - kreator nie posiada polskich liter. Wyrazy wpisujemy jeden pod drugim. Ustawiamy poziom trudności od easy - czyli łatwy - do hard - czyli trudny. Im trudniejszy poziom, tym trudniej odnaleźć słowa, dlatego pamiętajmy o dostosowaniu poziomu trudności wykreślanki do wieku solenizanta.

 3. Krok trzeci

  Kiedy treść jest wpisana i poziom trudności ustawiony, klikamy zieloną ramkę z napisem make it. Po prawej stronie znajduje się gotowa wykreślanka. Pod wykreślanką znajdują się opcje zapisu i drukowania. Zapisujemy więc wykreślankę (save puzzle) i drukujemy (print puzzle).

 4. Krok czwarty

  Kreator proponuje możliwość utworzenia konta. Jeśli lubisz wykreślanki i chciałbyś mieć wszystkie zapisane, zarejestruj się, podając swój adres e-mail.

 5. Krok piąty

  Wydrukowaną wykreślankę wycinamy nożyczkami. Najkorzystniej jest jednak użyć gilotyny, która sprawi, że cięcie będzie idealnie równe. Jeśli posiadasz nożyk do precyzyjnego cięcia, matę podkładową i metalową linijkę, użyj ich do wycinania. Jeśli użyjesz nożyczek, będzie lepiej, jeśli za pomocą linijki i ołówka zaznaczysz linie, wzdłuż których wykonasz cięcia.

 6. Krok szósty

  Ozdobny papier lub tekturę należy zlożyć na pół. Na zewnętrznej stronie przyklej klejem do papieru wykreślankę. Pamiętaj o dokładnym przyklejeniu brzegów.

 7. Krok siódmy

  Kartka jest już prawie gotowa. Wewnątrz możesz napisać kilka słów od siebie. Nie zapomnij się podpisać.

Jak myślicie - ręcznie wykonana kartka to dobry pomysł? Gdybyście otrzymali taką od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =