Jak składać życzenia na Dzień Matki i Ojca?

Okoliczności    
ocena

Każdy ma swoje święto, nasi rodzice również. Powinniśmy o nich myśleć codziennie, a w ich święto przygotować coś wyjątkowego. Pamiętajmy też, że i mama i tata tego dnia bardzo na nas czekają. Mniej ważne są prezenty, najważniejsza jest nasza obecność.

Jak składać życzenia na Dzień Matki i Ojca?

sxc.hu

Dzień Matki obchodzimy w Polsce 26 Maja. W tym dniu możemy naszym mamom oficjalnie podziękować za wszystko co dla nas robią. Trudno to wyrazić laurką i kwiatami, ale w zgodnej opinii mam, są to piękne gesty. Wiele z nich przez długie lata przechowuje w szufladzie laurki przyniesione z przedszkola. Piękny bukiet kwiatów od dorosłego syna to dla każdej matki bardzo przyjemny podarunek. Kiedy nie możemy złożyć życzeń osobiście koniecznie zadzwońmy. Oprócz tego możemy wysłać kartkę z życzeniami. Coraz rzadziej składamy tak sobie życzenia a szkoda, bo siła życzeń posłanym tradycyjną pocztą jest wciąż ogromna. Możemy też wysłać czekoladowy telegram albo skorzystać z usług poczty kwiatowej.

Jeśli Dzień Matki chcemy uczcić większym prezentem zróbmy wcześniej delikatny wywiad, na pewno jest coś o czym mama marzy. Może to być wiklinowy fotel na taras, w którym mama będzie przesiadywać w majowe wieczory, a może urządzenie do masażu. Być może wypatrzyła sobie piękny jedwabny szal, ale nie ma czasu by go pójść i kupić. Najważniejsze, żeby to były prezenty wyłącznie dla mamy i jej przyjemności, bo przecież mamy mają to do siebie, że dbając o dzieci zapominają o sobie. Namówmy ją więc do spotkania z dawną niewidzianą przyjaciółką, zabierzmy do kina albo wyjedźmy razem z nią na krótką wycieczkę.

Dzień Ojca nie ma tak długich tradycji jak Dzień Matki, ale przecież nie ma to większego znaczenia. Ojcowie czekają na życzenia tak samo jak mamy. W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. To okazja by podziękować tacie i porozmawiać z nim. Poświęcić mu więcej czasu niż zwykle i pokazać, że jest nam potrzebny.  Na pewno miło mu będzie jeśli dostanie od nas kartkę z życzeniami albo drobny podarunek. Dzień Ojca to święto ojców i to oni powinni być tego dnia najważniejsi.

Święta rodziców odbywają się w miesięcznym odstępie czasu, możemy więc świętować wspólnie. Zaprośmy ich na dobrą kolacje, połączoną z wyjściem do kina albo wypadem za miasto. Jeśli mamy taką możliwość to wyślijmy rodziców na wspólny weekendowy wyjazd. Wszystko zorganizujmy, zajmijmy się pod ich nieobecność domem i pomachajmy na pożegnanie.

Dzień mamy i taty to wyjątkowe święta. Celebrujmy je i szczerze uściskajmy naszych rodziców.

Jakie życzenia składacie rodzicom w dniu ich święta? Czego najczęściej życzycie?

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =