Jak spędzić majówkę? Pomysły

Okoliczności    
ocena

Majówka a także inne okazje, kiedy można sobie przedłużyć weekend są czasem, gdy chętnie wybieramy się na krótkie wycieczki. Dawniej kilka dni wolnego oznaczało głównie wyprawy nad polskie morze czy w góry lub też korzystanie z atrakcji i uczestnictwo w imprezach, które przygotowało miasto, w którym mieszkamy. Obecnie, wraz z coraz większą popularnością podróży samolotem i cenową dostępnością tego środka transportu, krótki urlop wykorzystać możemy na odbycie zagranicznych wojaży.

Jak spędzić majówkę? Pomysły

sxc.hu

Oczywiście, majówka może być równie ciekawa i atrakcyjna, gdy zdecydujemy się zostać w domu. Nie chodzi tutaj bynajmniej o spędzenie czasu przed telewizorem, lecz skorzystanie z atrakcji, jakie szykuje miasto naszego zamieszkania. W czasie weekendu majowego w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu odbywa się szereg różnorodnych imprez, pośród których na pewno znajdziemy coś interesującego. Jeżeli wolne dni wolimy spędzić w bardziej kameralnej atmosferze, można wybrać się nad wodę poza miasto. Grillowanie z rodziną i przyjaciółmi, nocleg w namiocie i kąpiele w jeziorze na pewno będą miłą namiastką zbliżającego się urlopu.

Jeżeli pozwalają nam na to czas i środki finansowe, warto też rozważyć majówkowy city break. Krótki wypad do jednego z europejskich miast jest dziś prosty i jak najbardziej możliwy dzięki dostępności tanich linii lotniczych. Najbardziej „gorące” kierunki majówkowych wypadów to hiszpańska Barcelona, Paryż, Londyn czy też Rzym. Do każdego z tych miast, a także wielu innych lokalizacji, dostaniemy się korzystając z oferty niskobudżetowych przewoźników.

Zaletą city break jest możliwość połączenia odpoczynku ze zwiedzaniem. Atrakcyjne europejskie miasta przyciągają nas bogatą ofertą kulturalną, ciekawymi zabytkami oraz możliwością odpoczynku czy to na pobliskich plażach, czy w przyjemnych parkach. Trzeba jednak liczyć się z faktem, iż w czasie weekendu majowego ceny biletów lotniczych, nawet tanich przewoźników, mogą drastycznie poszybować w górę. Kilka dni wolnego warto jest wiec zaplanować odpowiednio wcześniej rezerwując przelot na kilka miesięcy przed planowanym urlopem.

Na szczęście, kilka pięknych europejskich miast nie jest oddalone od Polski aż tak daleko, że podroż samochodem byłaby zupełnie nieopłacalna. Z południa Polski dostaniemy się szybko do Wiednia, Bratysławy, Budapesztu lub Pragi, Poznań jest świetną bazą wypadową do Berlina, z nad polskiego wybrzeża można udać się w rejs do Kopenhagi czy Sztokholmu. Jeżeli zdecydujemy się na podroż samochodem, warto jest wybrać się w taką wyprawę ze znajomymi, dzięki czemu koszty transportu rozłożą się na kilka osób.

UWAGA!

Bez względu na to, jaką wybierzemy formę spędzenia kilku wolnych dni, warto jest na pewno maksymalnie wykorzystać czas, zarówno na odpoczynek i słodkie lenistwo, jak też poznawanie nowych miejsc. Przy odpowiedniej organizacji, uda nam się połączyć obie te przyjemności.

Co powiecie na powyższe propozycje? A może macie jakieś inne fajne pomysły na majówkę? Podzielcie się nimi!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =