Jak udekorować stół na urodziny?

Okoliczności    
ocena

Dekoracja stołu będzie zależeć od osoby, jaka będzie obchodzić urodziny: od jej wieku, statusu, miejsca, gdzie obchodzimy uroczystość oraz od tego, czy przyjęcie będzie miało charakter kameralny czy też zostanie urządzone z pompą. W każdym jednak wypadku dzień urodzin jest dniem szczególnym i należy dobrze przemyśleć dekorację, jaka pojawi się na naszym stole.

Jak udekorować stół na urodziny?

sxc.hu

Najważniejsza jest zasada harmonii. Powinniśmy tak urządzić stół, aby obrus, dekoracje i naczynia ze sobą współgrały. Motywy roślinne są ładnym urozmaiceniem dekoracji. Jeśli stół jest większych rozmiarów, można zdecydować się na powtarzające się kompozycje kwiatowe lub roślinne na różnych partiach stołu, jeżeli zaś jest mniejszych rozmiarów, najlepiej główną dekorację umieścić na środku stołu. Kwiaty i elementy roślinne zawsze wprowadzają miły nastrój i dopełniają estetykę stołu.

Pamiętajmy, żeby elementy dekoracji nie były zbyt wysokie i nie zasłaniały tym samym gości oraz zbyt masywne, by nie zajmowały więcej przestrzeni niż jest to konieczne. Należy też zwrócić uwagę na to, aby nie wydzielały zbyt intensywnego zapachu. Może nie komponować się on z zapachem potraw lub być dla niektórych gości niemiły.

Stół można przyozdobić także świecami. Płomienie świec wprowadzają wspaniała atmosferę niezależnie od okazji. Mogą potęgować kameralny nastój, intymny, poważny lub uroczysty. Niezależnie od charakteru imprezy, zawsze spełnią swoje zadanie. Również jednak pamiętajmy, aby świeczniki nie były zbyt wysokie i nie dominowały nad innymi elementami stołu. Lepiej, żeby się dobrze wkomponowywały.

Serwetki powinny także stanowić element nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny. Serwetki papierowe mogą się znajdować na środku stołu, natomiast z materiału przy każdym nakryciu. Ich odcień należy dobrać tak, aby współgrał z kolorystyką obrusa i reszty elementów stanowiących wystrój stołu.

Jeżeli urządzamy urodziny w domu, nie należy przesadzać z dekoracją. Powinna być ona subtelna, nie narzucająca się swoją wielkością i czy wystawnością. Lepiej dobrać delikatne subtelne elementy, które umilą atmosferę, ale nie będą razić sztucznością czy przesadnymi kształtami.

Jeśli przyjęcie odbywa się poza domem i przygotowane jest z myślą o większej ilości ludzi, wówczas można pomyśleć o wystawniejszym udekorowaniu stołu. W przypadku bufetu szwedzkiego dobrze się zdecydować na większe dekoracje  oraz na większą ich ilość.

Pamiętaj o zasadzie harmonii i odpowiedniości, przyjęcia mogą być organizowane na różny sposób i odpowiednie dobranie dekoracji stołu jest kluczowe.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =