Jak udekorować tort komunijny?

Okoliczności    
ocena

Tort komunijny to nie tylko deser na komunijne przyjęcia, ale także dekoracja stołu. Udekorowanie tortu nie jest łatwą sprawą, wszystko zależy od naszych umiejętności i pomysłu. Małym dziełem sztuki jest sam tort, który na komunijne przyjęcie może mieć na przykład kształt książki. Nasz tort może być biały, z drobymi tylko akcentami w innym kolorze albo możemy postawić na różnobarwną dekoracje.

Jak udekorować tort komunijny?

sxc.hu

Różyczki, napisy, serduszka i inne ozdoby. Na komunijnym torcie możemy umieścić wszystko, ale nie przesadzajmy. Może przygotować tort okrągły albo prostokątny. Ozdobami dodamy mu odpowiedniego charakteru. Komunijny tort powinnien mieć jasną dekoracje, ale nie ma żadnego przymusu. Na torcie mogą np. pojawić się napisy. Może to być imię dziecka albo może to być napis "W Dniu Pierwszej Komunii Świętej", możemy także dorzucić datę. Wokół napisu mogą pojawić się kremowe różyczki lub inne wzory, które przyjdą nam do głowy. Możemy także kupić gotowe kolorowe ozdoby. Są to listki, kwiatki, groszki, marcepanowe dodatki. Są także dostępne czekoladowe płatki z dodatkiem pomarańczy lub mięty. Mając pod ręką tyle ozdób, nie będziemy mieć problemu z wymyśleniem wzorów.

Tort możemy udekorować owocami. Dekoracje możemy utrzymać w jednym kolorze, np: kiwi i zielone winogrona. Ale możemy także zaszaleć i ułożyć na torcie plastry kiwi, ananansy, truskawki i banany. Owocową dekorację układamy zaczynając od środka. Na górkę kremu lub bitej śmietany kładziemy jedną dużą truskawę, a wokół niej plasterki bananów. Po bananach układamy połówki truskawek. Między owoce wyściskamy ponownie krem. Później układmy plasterki kiwi. Mogą to być dwa rzędy zielonych plasterków. Na samym końcu kładziemy anansy. Wokół owoców wyciskamy krem. Mogą być to małe kropy masy.

Możemy także postawić na prostotę. Gładka masa na całym torcie, mały napis i drobne ozdoby. Nasz komunijny tort może być cały biały. Ozdoby, które się na nim pojawią mogą być też białe. Na tak ozdobionym torcie może pojawić się dekoracje w kształcie kielicha z hostią i mały napis.

Ładnie ozdobiony tort komunijny jest ważnym elementem na przyjęciu. Nie zapominajmy, że powinno to być ulubione ciasto naszego dziecka. Nie ważne czy będzie czekoladowe, wiśniowe czy jakiekolwiek inne. Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie tortu osobiście, zamówmy ciasto w cukierni. Wybór jest naprawdę duży, a dzięki temu będziemy mieli więcej czasu na pozostałe przygotowania. Zamawiając tort, możemy powiedzieć o jaką dekoracje nam chodzi. Ponadto możemy zamówić tort w kształcie, jaki nam odpowiada. Minus zamawiania tortu jest cena. Musimy liczyć się z tym, że wyniesie nas to więcej niż przygotowanie tortu w domowych warunkach.

Która opcja najbardziej przypadła Wam do gustu? A może macie inne propozycje/ pomysły? Podzielcie się nimi!

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =