Jak uniknąć kaca?

Okoliczności    
ocena

Kiedy już zrezygnujesz z pomysłu spędzenia spokojnego wieczoru i postanowisz coś wręcz przeciwnego, musisz się liczyć z konsekwencjami, a te mogą być nieraz ciężkie do zniesienia. Niekontrolowane uszczuplenie się portfela w jeden wieczór, zbyt duża spontaniczność „pod wpływem” i kac dnia następnego… jeżeli już zdecydujesz się na alkoholowy wieczór, poznaj parę zasad, które mogą ci uświadomić jak pić, aby czerpać przyjemność bez skutków ubocznych…

Jak uniknąć kaca?

sxc.hu

Przemyśl i zaplanuj dokładnie wieczór zanim opuścisz dom. Alkohol sprawia, że przestajemy myśleć logicznie. Zaplanuj więc przede wszystkim swoją drogę powrotną do domu. Zostaw kluczyki i samochód, żeby cię nie kusiło. Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu to najbardziej nieodpowiedzialna rzecz, jaką możesz zrobić i co, niestety, zbyt często się zdarza. Dlatego zaplanuj bezpieczny powrót do domu. Sprawdź wcześniej godziny odjazdu autobusu nocnego lub uzgodnij z przyjaciółmi możliwość przenocowania u nich.

Pij pomału. Nigdy nie spożywaj alkoholu szybko i w dużych ilościach. Spowoduje to tylko szybki i nieprzyjemny rodzaj upicia się. kontroluj wypijane ilości, pamiętając o swoich możliwościach.  Jeśli masz słabą głowę, tym bardziej pilnuj się, aby nie poddać się pokusie zbyt szybkiego spożycia, gdyż efektem może być utrata kontroli nad wypijanym alkoholem i zbyt prędkie upicie się. Nie ulegaj namawiającym cię znajomym do wychylenia jeszcze jednej szklaneczki czy lampki. Pij zgodnie z własnym tempem.

Nie mieszaj alkoholi. Różne alkohole będą miały na ciebie różny wpływ i jeśli je wymieszasz, może się to skończyć burzą w twoim żołądku jeszcze tego samego wieczora lub następnego dnia rano.

Znajdź swój złoty środek i pozostań przy nim. Czasem może się wydawać, że jeśli wypijesz jeszcze trochę, będziesz się bawić lepiej. Nie jest to jednak prawda. Kiedy znajdujesz się w momencie dobrego samopoczucia, zwolnij tempo picia lub zupełnie zaprzestań, przynajmniej na jakiś czas. Jeżeli przegapisz swój złoty środek, możesz szybko poczuć się gorzej.

Znajdź swój typ alkoholu, którego spożycie nie sprawi, że będziesz następnego dnia chorować. Oczywiście wymaga to pamiętania o wcześniej wymienionych zasadach picia wolno i mniejszych ilości i tylko jednego rodzaju alkoholu. Kiedy znajdziesz swój rodzaj, który nie prowadzi do kaca następnego dnia, pozostań przy nim.

UWAGA!

Jeśli masz kaca na następny dzień oznacza to, że została przekroczona jedna z powyższych zasad, czyli piłeś zbyt szybko, za dużo, mieszałeś alkohol lub świadomie przekroczyłeś swój złoty środek. Pamiętaj, by następnym razem pić w sposób bardziej kontrolowany.

Jakie macie sposoby na uniknięcie kaca? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =