Okoliczności Jak uniknąć kaca?

Jak uniknąć kaca?

-

Przemyśl i zaplanuj dokładnie wieczór zanim opuścisz dom. Alkohol sprawia, że przestajemy myśleć logicznie. Zaplanuj więc przede wszystkim swoją drogę powrotną do domu. Zostaw kluczyki i samochód, żeby cię nie kusiło. Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu to najbardziej nieodpowiedzialna rzecz, jaką możesz zrobić i co, niestety, zbyt często się zdarza. Dlatego zaplanuj bezpieczny powrót do domu. Sprawdź wcześniej godziny odjazdu autobusu nocnego lub uzgodnij z przyjaciółmi możliwość przenocowania u nich.

Pij pomału. Nigdy nie spożywaj alkoholu szybko i w dużych ilościach. Spowoduje to tylko szybki i nieprzyjemny rodzaj upicia się. kontroluj wypijane ilości, pamiętając o swoich możliwościach. Jeśli masz słabą głowę, tym bardziej pilnuj się, aby nie poddać się pokusie zbyt szybkiego spożycia, gdyż efektem może być utrata kontroli nad wypijanym alkoholem i zbyt prędkie upicie się. Nie ulegaj namawiającym cię znajomym do wychylenia jeszcze jednej szklaneczki czy lampki. Pij zgodnie z własnym tempem.

Nie mieszaj alkoholi. Różne alkohole będą miały na ciebie różny wpływ i jeśli je wymieszasz, może się to skończyć burzą w twoim żołądku jeszcze tego samego wieczora lub następnego dnia rano.

Znajdź swój złoty środek i pozostań przy nim. Czasem może się wydawać, że jeśli wypijesz jeszcze trochę, będziesz się bawić lepiej. Nie jest to jednak prawda. Kiedy znajdujesz się w momencie dobrego samopoczucia, zwolnij tempo picia lub zupełnie zaprzestań, przynajmniej na jakiś czas. Jeżeli przegapisz swój złoty środek, możesz szybko poczuć się gorzej.

Znajdź swój typ alkoholu, którego spożycie nie sprawi, że będziesz następnego dnia chorować. Oczywiście wymaga to pamiętania o wcześniej wymienionych zasadach picia wolno i mniejszych ilości i tylko jednego rodzaju alkoholu. Kiedy znajdziesz swój rodzaj, który nie prowadzi do kaca następnego dnia, pozostań przy nim.

Uwaga!

Jeśli masz kaca na następny dzień oznacza to, że została przekroczona jedna z powyższych zasad, czyli piłeś zbyt szybko, za dużo, mieszałeś alkohol lub świadomie przekroczyłeś swój złoty środek. Pamiętaj, by następnym razem pić w sposób bardziej kontrolowany.

Jakie macie sposoby na uniknięcie kaca? Podzielcie się nimi w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ciasto na naleśniki – przepis

Ciasto na naleśniki wydaje się bardzo proste. Naleśniki jednak wyjdą lepsze, jeśli odpowiednio dobierzemy ciasto do tego, z czym zamierzamy je zjeść. Typowe ciasto naleśnikowe składa się z mleka, jajek i mąki. Różnice, jakie możemy wprowadzić nie są znaczne, ale dają ogromny efekt.

Gołąbki wegetariańskie – przepis

Gołąbki, czyli tradycyjne faszerowane liście kapusty z ryżowo mięsnym lub nieco bardziej wegetariańskim nadzieniem to prawdziwy polski przysmak. Wyśmienicie smakują, można w dowolny sposób urozmaicać i modyfikować ich nadzienie, a co więcej, za każdym razem, nawet pomimo tego samego farszu, mogą smakować inaczej za sprawą podawania ich z różnymi sosami, z którymi świetnie się komponują, bez względu na to czy sos jest łagodny, ostry, warzywny, grzybowy czy też sporządzony na wywarze z mięsa. I choć najbardziej popularne, najsmaczniejsze i najbardziej sycące są gołąbki z mięsnym nadzieniem, istnieje równie smaczna wersja gołąbków, z tą tylko różnicą, że skierowanych do wegetarian i całkowicie pozbawione mięsa.

Zobacz też

Objawy palenia marihuany – jak rozpoznać, że ktoś palił marihuanę?

Palenie marihuany jest w naszym kraju zakazane. Trawka to wprawdzie narkotyk z tak zwanej słabej grupy środków działających na centralny układ nerwowy, jednak może się stać wstępem do sięgnięcia po twarde narkotyki i doprowadzić do uzależnienia. Rodzice dorastających dzieci powinni więc znać objawy używania tego środka, żeby mogli w porę zareagować.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: