Jak zorganizować piknik dla dzieci?

Okoliczności    
ocena

Jeśli aura pozwoli, a Twoje dziecko przyszło na świat w lecie, nie musisz wynajmować lokalu, aby zorganizować jego urodziny. Doskonałą alternatywą będzie piknik na wolnym powietrzu!

Jak zorganizować piknik dla dzieci?

sxc.hu

Piknik na zielonej trawce z masą zdrowych przekąsek i świeżych owoców z pewnością jest lepszym rozwiązaniem niż urodziny w fastfoodowej knajpie. Ponadto impreza w plenerze zupełnie naturalnie może rozrosnąć się do większych rozmiarów. Wystarczy tylko zadbać o dodatkowe koce.

Najlepszym miejscem na piknik urodzinowy dla dzieci byłby teren Waszego ogrodu lub chociażby letniskowej działki. Jeśli nie masz takich możliwości, rozejrzyj się, czy w Twojej najbliższej okolicy nie znajduje się park, polanka, lasek. Zanim udasz się tam z koszykami w otoczeniu dzieci i ich rodziców, zorientuj się, czy wybrane przez Ciebie miejsce jest bezpieczne oraz czy można tam piknikować. W niektórych parkach istnieje bowiem zakaz urządzania pikników. Rozejrzyj się, czy dzieci będą mogły się swobodnie bawić, biegać bez zagrożenia potrącenia przez samochód czy wpadnięcia do zbiornika wodnego.

Kiedy wiesz już, gdzie zorganizujesz urodzinowy piknik dla swojego dziecka, zaproś gości, podając im dokładnie miejsce (z dołączona mapką lub opisem dojazdu). Nie zapomnij o wyznaczeniu ram czasowych imprezy.

Nie przyrządzaj potraw, które w czasie polowych warunków imprezowania mogą być zostać na szwank. Zadbaj o owoce, sałatki, cukierki, ciasteczka. Z dań bardziej sytych zaserwuj kanapeczki lub ewentualnie grillowane kiełbaski.

Jeśli to możliwe, umil przestrzeń dekoracjami. Pomiędzy drzewami oraz na nich rozwieś kolorowe balony, gdzieniegdzie poprzyczepiaj papierowe wiatraczki (możesz je także wbić w ziemię). Nie musisz kupować wielu gadżetów. Tak naprawdę chodzi tylko o oswojenie przestrzeni i zaakcentowanie, na jaką okoliczność została zaadoptowana.

Ustalając plan gier i zabaw, podpytaj dziecko, w co ono i jego koledzy lubią się bawić. To nie Ty masz wykazać się kreatywnością i animatorskim talentem, ale Twoje dziecko i jego goście mają się doskonale bawić w dniu jego urodzin. Podczas urodzin plenerowych z pewnością powodzeniem będzie cieszyć się zabawa w berka, w chowanego czy zbijaka. Nie zapomnij o zabawach tanecznych oraz prostych konkurencjach sportowych jak wyścigi, rzut do celu czy skok w dal.

Pamiętaj o zabraniu apteczki, uczul dzieci, aby w razie upalnego dnia przyszły z nakryciem głowy, jasno zapoznaj je z regułami przyjęcia. Wskaż miejsce, gdzie znajduje się „toaleta”, uczul także na konieczność wyrzucania śmieci do kosza.

Czy macie swoje sprawdzone pomysły na zorganizowanie pikniku dla dzieci? Opowiedzcie nam o nich!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =