Jak zorganizować przyjęcie dla synowej?

Okoliczności    
ocena

Kiedy wstępujesz do nowej rodziny, z pewnością masz sporo lęków i obaw. To normalne, zależy Ci na dobrej relacji z teściami, ale nie wiesz, jak to będzie. Chciałabyś, aby rodzice Twojego męża lubili cię i szanowali. Już na wstępie mogą podciąć Ci skrzydła lub wręcz przeciwnie – przyjąć jak prawdziwą królową.

Jak zorganizować przyjęcie dla synowej?

photoxpress.com

Przyjęcie dla synowej jest okazją nie tylko do bliższego zapoznania się z wybranką syna. Pozwala także zmniejszyć dystans, przełamać pierwsze lody. Dla mam jest to próba pogodzenia się z faktem, że nie są już jedyną kobietą w życiu swojego syna. To bardzo ważna chwila i rzutuje na dalsze relacje na linii młode małżeństwo-teściowie.

Takie przyjęcie powinno odbyć się w rodzinnym domu naszego partnera. Rzecz jasna, jego organizatorami powinni być jego rodzice. Niektórzy decydują się na przyjęcie w restauracji, ale ta nadaje mu oficjalny ton, a przecież nie tędy droga. Chodzi o to, aby było miło, kameralnie i domowo.

Na tę okoliczność raczej zrezygnuj z cateringu. Ugość swoją synową serwując dania typowe dla preferowanej przez Ciebie kuchni. Nie musisz wyszukiwać egzotycznych przepisów kulinarnych kuchni z różnych zakątków świata. Ugotuj danie, które jest Twoim specjałem. Może to być dobrze przyrządzony kurczak czy apetycznie podany kotlet schabowy. Ponadto zaserwuj wędlinę, sałatkę i – obowiązkowo – samodzielnie upieczone ciasto, specjalnie dla synowej.

Obiad podaj w miłej atmosferze z eleganckim wystrojem stołu. Nie musisz zachodzić w głowę nad sposobem ułożenia świec czy dekoracjami do przewiązania serwetek. Grunt, żeby wystrój był schludny i kojarzył się z ciepłą, domową atmosferą.

Alkohol podczas takiego przyjęcia nie jest zabroniony, ale jego nadmiar z pewnością nie jest mile widziany. Nie zrobisz na synowej dobrego wrażenia, jeśli postawisz na stolę butelkę wódki, jednak lampka wina do obiadu jest jak najbardziej wskazana.

Absolutnie podczas przyjęcia nie włączaj telewizora. To bardzo lekceważące i nieeleganckie wobec gości. Zamiennie włącz niezbyt głośną muzykę. Nie namawiaj też synowej do jedzenia. To, że ktoś je mało, nie znaczy, że mu nie smakuje.

Rozmowę zacznij od prostych i neutralnych tematów. Nie zadawaj niedelikatnych i ciekawskich pytań. Jeśli gospodarze będą mili, uśmiechnięci rozmowa z pewnością rozwinie się samoistnie, schodząc na odpowiednie tory.

Organizując takie przyjęcie, pamiętaj, że jego celem nie jest zabłyśnięcie jako wybitny kucharz, orator czy dekorator. Najważniejsze to stworzyć okazję do wzajemnego poznania się oraz sprawić, by synowa czuła się w nowej rodzinie po prostu dobrze.

Jak Wy przyjęliście do rodziny synową? Czy organizowaliście przyjęcie? Jak ono wyglądało? Czekamy na Wasze wypowiedzi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =