Jak zorganizować przyjęcie imieninowe?

Okoliczności    
ocena

U cioci na imieninach… Większość z nas kojarzy imieniny z rodzinnym biesiadowaniem, wspominaniem i opowieściami o nowym samochodzie wujka Józka i nowym mężczyźnie byłej żony wujka Stefana. Imieniny nie muszą być nudną posiadówką czy nieciekawą dyskoteką.

Jak zorganizować przyjęcie imieninowe?

sxc.hu

Imieniny to impreza, na którą wprosić się nie wypada. Solenizant wcześniej zaprasza gości, z którymi chce świętować swój dzień. Zazwyczaj jest to rodzina i najbliżsi znajomi. Może powiadomić ich telefonicznie o miejscu i terminie imprezy lub wysłać im zaproszenia, obecnie raczej drogą elektroniczną lub sms-em, co nie jest eleganckie, ale współcześnie najbardziej wygodne. Zaproszenia listowne wysyłane są wyłącznie wtedy, kiedy imieniny mają przybrać formę medialnego wydarzenia.

Następnie musimy wybrać miejsce imprezy. Jeżeli solenizantka nie chce większości swojego święta sprzędzić w kuchni i na serwowaniu potraw, należy wynająć catering lub zaprosić gości na elegancką kolację w restauracji, ewentualnie wynająć klub lub lożę. Wszystko zależy oczywiście od budżetu przeznaczonego na organizację imprezy.

Żeby urozmaicić domową imprezę należy zastanowić się nad menu, które zaskoczy gości nie tylko swoim wyśmienitym smakiem, ale także oryginalnym wyglądem. Należy przygotować danie ciepłe oraz paletę zimnych przekąsek. Obowiązkowo smaczny deser – lody czy owocową sałatkę oraz alkohol. Trunki powinny być urozmaicone, aby każdy z gości miał prawo wyboru swojego ulubionego. Jeśli nie chcemy, żeby domowe imieniny przybrały postać pogadanek i plotkowania, możemy zaproponować towarzyskie gry integracyjne, które można rozegrać w granicach stołu. Z pewnością urozmaicą wieczór.

Jeśli decydujemy się ugościć przybyłych na zewnątrz, musimy wcześniej zarezerwować określoną liczbę miejsc. Tym samym musimy zadbać, by osoby wcześniej przez nas zaproszone w wyznaczonym terminie potwierdziły swoją obecność. Koszt rezerwacji zależy oczywiście od ilości gości. Menu możemy ustalić wedle naszych preferencji, możemy także podpytać gości, jakie posiłki są dla nich odpowiednie. Ważne jest zorientowanie się, czy w gronie znajomych znajdują się wegetarianie. Koszt od osoby waha się w zależności od menu i prestiżu lokalu w granicach od 50 do ponad 100 zł.

Musimy także pomyśleć o muzyce. W przypadku imprezy w lokalu możemy wynająć orkiestrę lub DJ-a. Jeśli jednak świętowanie ograniczymy do przestrzeni naszego domu, wcześniej przygotujmy odpowiedni repertuar, tworząc taneczną playlistę.

Kiedy dopisuje pogoda, możemy urządzić imprezę na wolnym powietrzu. Wiosenne grillowanie jest świetnym pomysłem na obchodzenie imienin.

UWAGA!

Jeśli totalnie chcemy zerwać z imprezą statyczną, zaprośmy swoich gości na kręgle, bilard lub paintball. Imieniny na strzelnicy także mogą być doskonałą frajdą.

Czy obchodzicie imieniny? Kogo zapraszacie na imprezę imieninową? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =