Okoliczności Jak zorganizować przyjęcie imieninowe?

Jak zorganizować przyjęcie imieninowe?

-

Imieniny to impreza, na którą wprosić się nie wypada. Solenizant wcześniej zaprasza gości, z którymi chce świętować swój dzień. Zazwyczaj jest to rodzina i najbliżsi znajomi. Może powiadomić ich telefonicznie o miejscu i terminie imprezy lub wysłać im zaproszenia, obecnie raczej drogą elektroniczną lub sms-em, co nie jest eleganckie, ale współcześnie najbardziej wygodne. Zaproszenia listowne wysyłane są wyłącznie wtedy, kiedy imieniny mają przybrać formę medialnego wydarzenia.

Następnie musimy wybrać miejsce imprezy. Jeżeli solenizantka nie chce większości swojego święta sprzędzić w kuchni i na serwowaniu potraw, należy wynająć catering lub zaprosić gości na elegancką kolację w restauracji, ewentualnie wynająć klub lub lożę. Wszystko zależy oczywiście od budżetu przeznaczonego na organizację imprezy.

Żeby urozmaicić domową imprezę należy zastanowić się nad menu, które zaskoczy gości nie tylko swoim wyśmienitym smakiem, ale także oryginalnym wyglądem. Należy przygotować danie ciepłe oraz paletę zimnych przekąsek. Obowiązkowo smaczny deser – lody czy owocową sałatkę oraz alkohol. Trunki powinny być urozmaicone, aby każdy z gości miał prawo wyboru swojego ulubionego. Jeśli nie chcemy, żeby domowe imieniny przybrały postać pogadanek i plotkowania, możemy zaproponować towarzyskie gry integracyjne, które można rozegrać w granicach stołu. Z pewnością urozmaicą wieczór.

Jeśli decydujemy się ugościć przybyłych na zewnątrz, musimy wcześniej zarezerwować określoną liczbę miejsc. Tym samym musimy zadbać, by osoby wcześniej przez nas zaproszone w wyznaczonym terminie potwierdziły swoją obecność. Koszt rezerwacji zależy oczywiście od ilości gości. Menu możemy ustalić wedle naszych preferencji, możemy także podpytać gości, jakie posiłki są dla nich odpowiednie. Ważne jest zorientowanie się, czy w gronie znajomych znajdują się wegetarianie. Koszt od osoby waha się w zależności od menu i prestiżu lokalu w granicach od 50 do ponad 100 zł.

Musimy także pomyśleć o muzyce. W przypadku imprezy w lokalu możemy wynająć orkiestrę lub DJ-a. Jeśli jednak świętowanie ograniczymy do przestrzeni naszego domu, wcześniej przygotujmy odpowiedni repertuar, tworząc taneczną playlistę.

Kiedy dopisuje pogoda, możemy urządzić imprezę na wolnym powietrzu. Wiosenne grillowanie jest świetnym pomysłem na obchodzenie imienin.

Uwaga!

Jeśli totalnie chcemy zerwać z imprezą statyczną, zaprośmy swoich gości na kręgle, bilard lub paintball. Imieniny na strzelnicy także mogą być doskonałą frajdą.

Czy obchodzicie imieniny? Kogo zapraszacie na imprezę imieninową? Dajcie znać w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czego nie mówić kobiecie?

Powszechnie wiadomo, że gentelmanów w konwersacji obowiązuje jedna najważniejsza zasada: nie powinni rozmawiać o pieniądzach. Czego jednak mężczyźnie nie przystoi mówić kobietom? Warto dokładnie rozważyć tę kwestię.

Zupa z awokado – przepis

Zupy krem cieszą się coraz większą popularnością, a poszukiwacze nowych, dobrych smaków, zachęceni przykładem doświadczonych kucharzy, wychodzą poza znane im schematy i próbują tworzyć nowe dla siebie potrawy, w tym choćby różne warianty zupy z awokado.

Zobacz też

Kompot z brzoskwiń – przepis

Kompot brzoskwiniowy, zwłaszcza w jego „słoikowej”, skoncentrowanej wersji to nie tylko smaczny napój na zimowy deser.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: