Jak zorganizować przyjęcie powitalne?

Okoliczności    
ocena

Naturalne jest, że nie lubimy pożegnań, za to powitania mobilizują nas do organizowania z tej okazji czegoś wyjątkowego, wprawiającego tak powracającego z wojaży, jak i osoby na niego oczekujące w doborowy nastrój.

Jak zorganizować przyjęcie powitalne?

sxc.hu

Powitanie można rozpocząć od oczekiwania na lotnisku. Nerwowe stanie i dreptanie w miejscu można urozmaicić. Wystarczy wykonać kolorowy powitalny transparent, którego napis wyrazi naszą radość z powrotu chłopaka czy przyjaciela. Słowa „Witaj w domu” czy „Cieszymy się, że wróciłeś” z pewnością będą dla powracającego z wyprawy miłym zaskoczeniem.

Dobrym pomysłem jest oczywiście zorganizowanie przyjęcia-niespodzianki. Nie musi się ono odbyć bezpośrednio po przyjeździe delikwenta (trzeba wziąć pod uwagę jego zmęczenie i niewygody podróży). Następnego wieczoru, można go jednak wyciągnąć na jedno małe piwko, które będzie tylko pretekstem do radosnego powitania. Taką imprezę można zorganizować w domu jednego ze znajomych lub wynająć lokal. Trzeba zadbać o przekąski i alkohol, a co najważniejsze – o niezawodną, zawsze świetnie się razem bawiącą ekipę znajomych.

Organizator przyjęcia niespodzianki powinien zastanowić się, kogo jego powracający z długich wczasów czy pracy zagranicą kumpel chciałby zobaczyć i z kim chciałby uczcić swój powrót. Dlatego delikatnie powinieneś „wybadać” sytuację dotyczącą relacji tego, który wraca z tymi, którzy zostali. Być może w międzyczasie coś się zmieniło.

Impreza powitalna nie musi przybierać formuły typowej potańcówki zakrapianej alkoholem. Można ja zorganizować np. w Aquaparku czy na paintballu, a dopiero potem udać się do lokalu. Jeśli nie chcesz, aby impreza powitalna była tylko okazją do wspólnego balowania, wybierz miejsce, w którym muzyka nie będzie zagłuszała rozmowy.

Przyjęcie powitalne może być zainicjowane przez samego wracającego. Może odbyć się w jego domu. Będzie przeplecione opowieściami z wyprawy pełnymi anegdot i śmiesznych historii. Obowiązkowym punktem takiego przyjęcia będzie, rzecz jasna, wspólne oglądanie zdjęć oraz rozdanie drobnych upominków dla przyjaciół. Jeśli chcesz ugościć znajomych wedle tradycji kraju, w którym przebywałeś przez jakiś czas, zadbaj o odpowiednią dekorację pomieszczenia. Przygotuj dania kuchni meksykańskiej, francuskiej czy chińskiej, w zależności od tego, w jakim zakątku świata przyszło Ci ostatnio być. Włącz tamtejszą muzykę.

Wiedz, kiedy przerwać opowieści, aby móc wysłuchać, co podczas twojej nieobecności w kraju wydarzyło się w życiu Twoich znajomych.

A jakie są Wasze pomysły na przyjęcie powitalne? Podzielcie się nimi z nami w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =