Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

Okoliczności    
ocena

Każda rocznica ślubu jest ważna i – z mniejszą lub większą pompą – powinna być obchodzona. Jednak szczególnego znaczenia nabierają te wręcz przełomowe rocznice: 10, 25, 50...

Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

sxc.hu

Przyjęcie z okazji rocznicy śluby nie powinno być organizowane przez samych jubilatów. To ich dzieci powinny zadbać o niecodzienną oprawę tego wyjątkowego dnia.

Przyjęcie można zorganizować w domu w postaci kameralnego obiadu dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Niezwykle ważne w organizowaniu takiej domowej imprezy jest zwrócenie uwagi na detale, które tworzą klimat. Doskonałym wyborem będzie nakrycie stołu białym haftowanym obrusem. Do tego białe serwetki dla gości, przewiązane także białą bądź pastelową wstążką. Zastawa, najlepiej z białej porcelany, dużo białych świec i kwiatów. Dodatkowo stół możesz posypać płatkami białych róż; nieco „ślubnie”, a przy okazji niezwykle elegancko.

Menu zależy od preferencji samych jubilatów. Nie racz ich chińszczyzną, jeśli wiesz, że najbardziej preferują polską kuchnię. Obowiązkowo powinien pojawić się tort.

Jeśli organizujesz przyjęcie w lokalu, poza menu zadbaj także o dekorację sali. Ściany możesz udekorować fotografiami jubilatów zgromadzonymi w czasie ich wspólnych, już małżeńskich wakacji czy innych okoliczności.

Przyjęcia w lokalu bardzo często przybierają formę drugiego wesela. Dotyczy to szczególnie par z większym stażem małżeńskim, które nie mogły sobie z różnych powodów pozwolić na zorganizowanie wielkiego i hucznego wesela. Wynajmij orkiestrę, która będzie miała zróżnicowany repertuar. Ważne, by oprócz najnowszych hitów jubilaci mogli pobawić się przy piosenkach z czasów ich młodości.

Dodatkowo można zorganizować pokaz zdjęć jubilatów wyświetlany w czasie rocznicowej imprezy. Alternatywnie zaproponuj wspólne oglądanie fotografii ze ślubu i wesela jubilatów lub filmu z wesela.

O północy można zaprosić ich na zewnątrz na pokaz fajerwerków lub wypuścić do nieba kilka białych gołąbków.

Oprócz materialnych upominków jubilatom można wręczyć bilet na „drugą podróż poślubną”.

Czy byliście kiedyś na przyjęciu z okazji rocznicy ślubu? Jak zostało ono zorganizowane? Podzielcie się nami swoimi doświadczeniami.

OCENA
3.78
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =