Okoliczności Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

-

Przyjęcie z okazji rocznicy śluby nie powinno być organizowane przez samych jubilatów. To ich dzieci powinny zadbać o niecodzienną oprawę tego wyjątkowego dnia.

Przyjęcie można zorganizować w domu w postaci kameralnego obiadu dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Niezwykle ważne w organizowaniu takiej domowej imprezy jest zwrócenie uwagi na detale, które tworzą klimat. Doskonałym wyborem będzie nakrycie stołu białym haftowanym obrusem. Do tego białe serwetki dla gości, przewiązane także białą bądź pastelową wstążką. Zastawa, najlepiej z białej porcelany, dużo białych świec i kwiatów. Dodatkowo stół możesz posypać płatkami białych róż; nieco „ślubnie”, a przy okazji niezwykle elegancko.

Menu zależy od preferencji samych jubilatów. Nie racz ich chińszczyzną, jeśli wiesz, że najbardziej preferują polską kuchnię. Obowiązkowo powinien pojawić się tort.

Jeśli organizujesz przyjęcie w lokalu, poza menu zadbaj także o dekorację sali. Ściany możesz udekorować fotografiami jubilatów zgromadzonymi w czasie ich wspólnych, już małżeńskich wakacji czy innych okoliczności.

Przyjęcia w lokalu bardzo często przybierają formę drugiego wesela. Dotyczy to szczególnie par z większym stażem małżeńskim, które nie mogły sobie z różnych powodów pozwolić na zorganizowanie wielkiego i hucznego wesela. Wynajmij orkiestrę, która będzie miała zróżnicowany repertuar. Ważne, by oprócz najnowszych hitów jubilaci mogli pobawić się przy piosenkach z czasów ich młodości.

Dodatkowo można zorganizować pokaz zdjęć jubilatów wyświetlany w czasie rocznicowej imprezy. Alternatywnie zaproponuj wspólne oglądanie fotografii ze ślubu i wesela jubilatów lub filmu z wesela.

O północy można zaprosić ich na zewnątrz na pokaz fajerwerków lub wypuścić do nieba kilka białych gołąbków.

Oprócz materialnych upominków jubilatom można wręczyć bilet na „drugą podróż poślubną”.

Czy byliście kiedyś na przyjęciu z okazji rocznicy ślubu? Jak zostało ono zorganizowane? Podzielcie się nami swoimi doświadczeniami.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zakwas na chleb – przepis

Posiadanie w domu zakwasu chlebowego pozwala na upieczenie własnego chleba. Wyhodowanie własnego zakwasu na chleb nie jest rzeczą trudną, wymaga tylko przestrzegania kilku zasad i cierpliwości.

Rozwój dziecka od 0 do 1 roku życia – jak wygląda?

Pierwszy rok życia charakteryzuje się niezwykle szybko przebiegającym rozwojem. Maluszek opanowuje kolejne umiejętności, nieraz zaskakując najbliższych. W przeciągu roku dziecko pokonuje drogę od bezbronnego, całkowicie uzależnionego od otoczenia noworodka do aktywnego, samodzielnie poruszającego się niemowlaka. Każdy miesiąc, tydzień, a nawet dzień przynosi coś nowego.

Zobacz też

Droga dojazdowa do działki budowlanej – przepisy

Działka budowlana powinna mieć dostęp do drogi publicznej, gdyż zapewnienie dojazdu do działki ma znaczenie dla uzyskania pozwolenia na budowę. Zapewnienie drogi do działki (i na działce) ma także znaczenie praktyczne – umożliwia dowiezienie na plac budowy materiałów budowlanych, a po zakończeniu inwestycji w razie potrzeby dojazd karetki pogotowia czy straży pożarnej.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: