Jak zorganizować roczek dziecka?

Okoliczności    
ocena

Roczek to wielkie wydarzenie, bardziej dla rodziców niż dla samego maluszka. Podczas takiego przyjęcia mogą podzielić się z rodziną i przyjaciółmi swoją wielką radością. Fotografie będą w przyszłości piękną pamiątką dla jubilata.

Jak zorganizować roczek dziecka?

photoxpress.com

Organizując przyjęcie na roczek, najpierw zastanów się nad miejscem. Możesz zarezerwować salę lub stolik w lokalu, decydując się na jedno z gotowych menu dla gości. Jeśli przyjdą ze swoimi pociechami, zadbaj, by lokal przygotował obiady i desery specjalnie dla dzieci, dopasowane do ich wieku. Pamiętaj o zabawkach, aby dzieci nie nudziły się, podczas gdy ich rodzice będą wymieniać się swoimi macierzyńskimi i ojcowskimi doświadczeniami. Sala powinna być kolorowa, ustrojona balonami, nie powinno także zabraknąć dekoracji nawiązujących do bajkowych postaci. Zastanów się, czy roczek goszczący rodzinę oraz dzieciaki znajomych jednocześnie jest odpowiednią formą. Zawsze możesz zdecydować się na roczek w dwóch odsłonach – dla rodziny oraz kinderbal. Miej jednak na uwadze, że roczne dziecko nie jest jeszcze zbyt „społeczne”.

Organizując imprezę w domu, odpowiednio udekoruj pokój. Nie może zabraknąć kolorowych balonów, serpentyn oraz baneru oznajmiającego, kto jest królem przyjęcia, np. „Pierwsze urodziny Kubusia”, „Roczek Madzi”. Możesz posłużyć się plastikową zastawą i sztućcami, na których pojawią się postacie z bajek. Nie zapomnij o stożkowych czapeczkach przygotowanych dla każdego z gości.

Ustalając menu najpierw zastanów się, czy chcesz podawać obiad, czy ugościsz przybyłych jedynie deserem i kawą. Jeżeli zdecydujesz się na obiad, podpytaj gości, czy ktoś z nich jest może wegetarianinem. Jeśli tak, koniecznie przygotuj danie wegetariańskie, np. kluski śląskie z sosem grzybowym czy makaron z warzywami.

Głównym poczęstunkiem powiniemy być jednak kolorowy, strojny urodzinowy torcik. Do niego możesz podać dodatkowe ciasto, np. owocowe (torciki z reguły są bardzo słodkie, dlatego szarlotka będzie doskonałym uzupełnieniem). Możesz podać ciasteczka, np. migdałowe czy czekoladowe.

Maluszek będzie zapewne zabawiany bez babcie i ciocie, a na zabawy ze starszymi dziećmi nie jest jeszcze zbyt chętny. Dlatego w przypadku organizacji roczku nie musisz zbytnio zastanawiać się nad atrakcjami w stylu gier i zabaw. Możesz jednak ułożyć przed swoją pociechą książkę, monetę i kieliszek. Przedmiot, jaki wybierze malec, określi z przymrużeniem oka jego przyszłość: książka – zostanie naukowcem, intelektualistą, moneta – biznesmen, kieliszek – imprezowicz.

Dodatkową atrakcją może być prezentacja zdjęć rocznego dziecka. Zdjęcie możesz także wykorzystać wykonując samodzielnie zaproszenia dla gości

A jak Wy organizowaliście pierwsze urodziny swoich dzieci? Zdradźcie nam swoje pomysły!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =