Jak zorganizować sylwestra dla dzieci?

Okoliczności    
ocena

Sylwester dla dzieci tak naprawdę oznacza sylwestra spędzonego razem z nimi. Może to być jednak okazja do świetnej rodzinnej zabawy. Raz w roku również możesz poczuć się jak dziecko i zostać królewną.

Jak zorganizować sylwestra dla dzieci?

photoxpress.com

Oczywiście jedną z większych atrakcji będzie zorganizowanie Twoim pociechom tematycznego sylwestra. W czasie takiej zabawy dzieciaki będą mogły przebrać się za ulubioną postać z bajek. Możliwość zabawy w stroju Batmana czy Królewny Śnieżki z pewnością będzie dla nich nie lada frajdą. Inna atrakcja to sylwester w rytmie „Smerfnych hitów”, podczas którego dzieciaki wcielą się w Ważniaka czy Smerfetkę.

Przygotuj dodatkowe atrakcje. Urządź karaoke, do wieku dzieci dopasuj gry i zabawy, które umilą im sylwestrową zabawę.

Organizując dzieciom domowego sylwestra, pozwól im podjadać dania, które uwielbiają, a które nie są zbyt zdrowe. Nic złego się nie stanie, jeśli jednego wieczora będą zajadać się chipsami czy pizzą, najlepiej domowej roboty, z dodatkiem pożywnych warzyw. Przygotuj im kolorowe bezalkoholowe drinki – mieszanki różnych soków, ozdobione barwnym akcentem. Nie zapomnij o bezalkoholowym szampanie. Pamiętaj, że północ dla maluchów nastąpi szybciej. Zaplanuj godzinę specjalnego toastu, np. 20 – zainicjuj odliczanie i przy dźwięku kolorowych trąbek przywitaj z dzieciakami Nowy Rok.

Rzecz jasna, dzieciaki mogą spędzić sylwestra poza domem, w nieco odmiennej formie. Wybierz się z nimi do parku wodnego. Zabawa w wodzie połączona z serwowanymi bezalkoholowymi drinkami z pewnością będzie dla dzieci niezapomnianą przygodą sylwestrową.

Kolejną propozycją jest sylwester w wesołym miasteczku. Być może w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz miejsce, która zorganizuje dla najmłodszych specjalne atrakcje. Zapoznaj się również z ofertą działającego w Twoim mieście skansenu. Być może planuje zorganizowanie sylwestra nawiązując do starych obrzędów i tradycji. Taki sylwester nie tylko byłby świetnym urozmaiceniem, ale także dobrą lekcją historii.

Jeśli zależy Wam na tym, żeby dzieci miały zapewnioną opiekę i gwarancję dobrej zabawy, a wy sami czas na sylwestra w gronie znajomych, skorzystajcie z ofert placówek zajmujących się organizacją i animacją dziecięcych imprez.

Macie inne pomysły na organizację zabawy sylwestrowej dla dzieci? Podzielcie się nimi z nami!

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =