Jak zorganizować Sylwestra w domu?

Okoliczności    
ocena

Sylwester w domu to świetny sposób na przywitanie Nowego Roku. To okazja do spotkania z przyjaciółmi, z którymi w codziennym pośpiechu nie zawsze mamy czas usiąść i porozmawiać, nie wspominając o zabawie. Plusem sylwestrowych imprez w domu jest to, że zapraszamy konkretne osoby i dzięki temu mamy zagwarantowane dobre towarzystwo.

Jak zorganizować Sylwestra w domu?

sxc.hu

Pomysł na sylwestra w domu zależy tylko od nas. Możemy zarządzić stroje wieczorowe, możemy się też umówić z naszymi gośćmi, że wszyscy ubieramy się w jednym kolorze. Świetnym i bardzo kreatywnym rozwiązaniem jest zorganizowanie balu przebierańców, ze wskazaniem np. na postacie z filmów animowanych. Wskazana jest również zupełna dowolność stroju, przecież spotykamy się w domu. Najważniejsze, by odpowiednio wcześnie dać wszystkim znać, czy mamy pomysł na wspólny wieczór.

Organizując sylwestra, musimy przemyśleć kwestię rozlokowania gości. Nawet jeśli nie mieliśmy w planach tańców, to raczej na pewno przyjdzie moment, kiedy komuś przyjdzie to do głowy. Dobrze by było, żeby tancerze mieli do dyspozycji choć kawałek podłogi. Jedzenie nie powinno więc być w centralnym punkcie pokoju, chyba że mamy duże mieszkanie i salą do tańca będzie nasz niezwykle obszerny korytarz.

Musimy być też przygotowani od strony muzycznej. Zawsze można włączyć jedną ze stacji radiowych, prawie wszystkie grają w sylwestrową noc taneczną muzykę. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przygotować własną kompilację ulubionych utworów. Jeśli bawimy się w gronie bliskich przyjaciół mogą to być piosenki, które kojarzą się z poprzednimi wspólnymi imprezami. Możemy też poprosić o płyty naszych gości, wtedy wszyscy będą zadowoleni.

Na naszej sylwestrowej imprezie nie może zabraknąć sylwestrowych gadżetów. Zaopatrujemy się więc w gwizdki, które przypominają trąbki. Przydadzą się nam kolorowe czapki na głowę. Zamiast nich możemy wybrać peruki. To nie duży wydatek, a gwarantuje poprawę nastroju, bo przecież każdy chce być czasem kimś innym. Te drobiazgi nie są nam potrzebne w przypadku organizowania balu przebierańców. W mieszkaniu możemy rozwiesić balony i serpentyny, to wprowadzi odrobinę sylwestrowego nastroju.

Nie zapomnijmy o jedzeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest impreza pod hasłem „każdy coś przynosi”. Ale nawet w takiej sytuacji potrzebna jest pewna koordynacja zadań, w innym wypadku możemy mieć na imprezie 15 sałatek i same paluszki. My jako gospodarze powinniśmy zająć się daniem głównym wieczoru. Pozostali goście mogą na przykład zaproponować coś od siebie. Niezdecydowanym podsuwamy pomysły. Chipsy, owoce, soki. alkohol i inne drobiazgi można kupić za pieniądze składkowe. Sposób, w jaki podejdziemy do organizacji i przygotowania potraw, zależy w dużym stopniu od tego, z kim będziemy się bawić. Im bliżsi znajomi, tym większa dowolność w ustalaniu zasad.

Na domowych zabawach sylwestrowych sprawdzają się też gry, w tym planszowe, które angażują wszystkich gości.

A Wy jakie macie pomysły na Sylwestra w domu? Jak go zorganizować?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =