Jak zorganizować sylwestra w domu lub w restauracji?

Okoliczności    
ocena

Sylwester spędzony w domu nie musi ograniczać się wyłącznie do obejrzenia programu sylwestrowego serwowanego przez wszystkie stacje telewizyjne. Sylwester w restauracji to nie tylko uroczysta kolacja. Trochę polotu i to, co zdaje się pozornie nudne, może okazać się wybuchową imprezą.

Jak zorganizować sylwestra w domu lub w restauracji?

photoxpress.com

Pozostając w domu, możesz zaprosić kliku znajomych. Posiadówka przy stole zapewne szybko przeistoczy się w tańce, hulanki i swawole. Urozmaićcie ją np. grami planszowymi.

Jeśli lubisz imprezy przebierane, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprosił przyjaciół na domowego sylwestra tematycznego. Jeśli z kolei Ty i Twoi znajomi lubicie gotować, zorganizuj sylwestra z elementem wspólnego gotowania. Każde z Was przyrządzi posiłek, a następnie zasiądziecie do stołu z butelką odpowiedniego wina.

Jeśli uznasz, że najlepszą formą sylwestrowej zabawy będzie wieczorek filmowy, wypożycz kilka filmów i odpal projektor. Kinomaniacy muszą jednak uważać na płynący czas, aby nie przegapić północnego toastu.

Jeśli podczas sylwestrowej zabawy towarzyszą Wam wasze pociechy, nie zapomnijcie zorganizować dla nich czegoś specjalnie. Zainicjujcie różne gry i zabawy, zadbajcie o to, by najmłodsi także mogli przywitać Nowy Rok szampanem (rzecz jasna – bezalkoholowym).

Miłym dopełnieniem domowego sylwestra powinno być wyjście na zewnątrz, aby podziwiać fajerwerki, wspólne posmakowanie szampana i złożenie sobie wzajemnie życzeń z sąsiadami.

Nie zapomnij o odpowiednim wystroju wnętrza. Oczywiście nie może zabraknąć kolorowych balonów i serpentyn. Skompletuj także skoczną playlistę. najlepiej zbierającą największe hity mijającego roku.

Wybierając restaurację, musisz kierować  się kilkoma wyznacznikami, które wpłyną na jakość sylwestrowej nocy. Dokładnie zorientuj się, co zawiera się w cenie oferty. Dokładnie sprawdź menu – ilość dań, w tym ciepłych; nie wygłupisz się, jeśli zapytasz także o wielkość porcji. Dowiedź się, ile alkoholu przypada na parę oraz czy napoje chłodzące są podawane bez ograniczeń. Przesłuchaj demo zespołu, który będzie uświetniał zabawę sylwestrową. Niemiłe zaskoczenie muzyczną oprawą z pewnością nie pobudzi Cię do radosnego świętowania.

Sylwester w restauracji może także przybrać bardziej kameralną formę – we dwoje. Dla wzmocnienia romantycznego nastroju wybierz osobno umiejscowiony stolik z widokiem na zimową okolicę.

Jakie Wy macie pomysły na zorganizowanie szalonej, sylwestrowej zabawy? Gdzie bawicie się najlepiej? Wypowiedzcie się!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =