Okoliczności Jak zorganizować zjazd rodzinny?

Jak zorganizować zjazd rodzinny?

-

Zjazdy rodzinne powinny być zaplanowane odpowiednio wcześniej, aby każdy członek rodziny mógł zarezerwować sobie termin na spotkanie z bliższą i dalszą rodziną. Optymalnym terminem takich zjazdów jest weekend, ponieważ większość ma wtedy wolne i nie jest ograniczona zawodowymi obowiązkami. Zaproszenia na zjazd rodzinny najlepiej wysłać pocztą (w przypadku seniorów) lub e- mailem. W zaproszeniu nie zapomnij podać dokładnego miejsca i godziny spotkania. Dołącz także szczegółowy plan lub mapkę dojazdu, aby nikt nie miał problemu z dotarciem do celu.

Zjazd rodzinny można zorganizować w domu najstarszego członka rodziny lub w domu członka rodziny mieszkającego w mieście, w którym dziejowość danej familii miała swój początek. Spotkania w domu owiane są sentymentem. Wywołują wspomnienia, podczas których przytacza się różne opowieści dotyczące wujka, który zginął na wojnie czy cioci, która była najlepszą położną w całej wsi. Jednym z głównych programów zjazdu rodzinnego powinno być oglądanie rodzinnych fotografii. To bardzo miły moment, silnie integrujący całą rodzinę.

Organizacja zjazdu rodzinnego w domu wymaga przemyślenia kwestii dotyczących menu i miejsc noclegowych. Jeśli masz liczną rodzinę, może okazać się, że nie jesteś w stanie zapewnić wszystkim pokoju gościnnego. Zarezerwuj wtedy miejsca w pobliskim hotelu. Zadbaj o transport gości. Raczej zrezygnuj z wcielanie się w rolę kucharza, wynajmij catering.

Jeśli zjazd ma miejsce w lokalu, najlepiej wybierz taki, w którym członkowie rodziny będą mogli przenocować, a rodzice dzieciaków nie będą się denerwować, czy ich pociecha nie strąci wazonu z saskiej porcelany. Restauracja powinna być przestronna i dopasowana do pokoleniowych potrzeb.

Zjazd rodzinny powinien obfitować w różne gry i zabawy integracyjne. Nie ma się co czarować – nie wszyscy członkowie rodziny znają się dobrze, a niektórzy utrzymują ze sobą wyłącznie „świąteczny kontakt”. Jeśli nie potrafimy zainicjować takich zabaw, skorzystajmy z fachowej pomocy wodzireja.

Elementem zjazdu integracyjnego może być wspólny powrót do dzieciństwa, bez względu na wiek, połączony z zabawą na placu zabaw. Można także wspólnie zwiedzić zabytki rodzinnego miasta. Wybrać się na objazdową wycieczkę po najbliższej okolicy, odkrywając na nowo jej uroki. Warto także zainicjować kącik zabaw dla najmłodszych, aby przez zabawę mogły się bliżej poznać.

Nie zapomnijcie upamiętnić spotkania – rodzinnym zdjęciem.

Czy organizowaliście kiedyś zjazd rodzinny? Jakie rozrywki zapewniliście gościom? Opowiedzcie nam o tym w komentarzu!

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Latte Macchiato – przepis

W naszym kraju, na kawę z dużą ilością mleka i mleczną pianką, przyjęła się nazwa „latte”, ale poprawnie powinno się ją nazywać latte macchiato (czyt. makiato). Używanie pełnej nazwy ważne jest zwłaszcza podczas naszych podróży do Włoch. Jeśli we włoskim barze lub restauracji poprosimy o caffe latte, kelner poda nam po prostu kawę z mlekiem, a gdy powiemy tylko latte, otrzymamy mleko.

Jak założyć fotoblog?

Fotoblog jest bardzo ważnym narzędziem promocji naszej firmy w internecie. Dzięki niemu pozwalamy się poznać naszym potencjalnym klientom, możemy komunikować się z naszymi klientami, publikować informacje dla prasy lub budować pozycję eksperta w danej dziedzinie.

Zobacz też

Racuchy – przepis

Racuchy to rodzaj słodkich placuszków smażonych na patelni lub w garnku w głębokim tłuszczu. Najczęściej w ich skład wchodzą drożdże nadające im puszystość i lekkość. Czasem dodaje się do ciasta jeszcze przed usmażeniem owoce: jabłka, jagody itp.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: